10 km Žygis ežero dugnu

Sekmadienio popietę klubo nariai tūrėjo galimybę sudalyvauti netradiciniame žygyje. Paklausite kodėl šis žygis kitoks negu visi kiti žygiai. O gi atsakymas labai paprastas. Visas žygis vyko nusekusio Eketės tvenkinio dugnu. Sumanymas buvo labai paprastas – praeiti visą atstumą palei išlikusį tvenkinio upelį. Pats išlikęs tikrasis eketės upelis šiuo momentu yra apie 3 – 4 metro pločio ir apie pusės metro gylio. Patį žygį pradėjome upelio ištakose, ten kur upelis išteka iš miško. Šioje vietoje upelio, tvenkinio vaga yra ganėtinai siaura ir pats upelis sudaro didžiąją dalį tvenkinio. Šiek tiek paėjėjus upelio vaga, tvenkinio kontūrai pradeda platėti ir aiškiai matosi, kur eina tikrasis upelis, o kur jau yra užlieta po upelio užtvenkimo. Tai realiai visą tvenkinį galima suskirstyti į dvi dalis – tai būtų siauroji dalis esanti pradžioje upelio ištakų ir plačioje tvenkinio dalis esanti netoli užtvankos. Ežero dugnas įdomus tuo, kad jame išliko nudžiūvę ir po vandeniu daugelį metų buvę medžių kamienai. Kitaip tariant kliūtys žvejams, kurie žvejoja nuo kranto arba iš valties. Šių, daugelį metų siekiančių medžių liekanų, tikrai daugybė. Ir tuose medžiuose buvo nutrauktas ne vienas žvejybinis kabliukas. Na tikrai ne kasdienis vaizdas. Taip pat senojoje vagoje matėsi akmenų sankaupos, kurios taip pat atsivėrė nusekus vandeniui.

Pats tvenkinio reljefas ėjimui yra ganėtinai sudėtingas, dalis kelio nusidriekia tvenkinio šlaitais. O tie šlaitai dar apsunkinami nukritusiais medžiais. Tad visas šias kliūtis reikia įveikti. Nes ir pats ūpelis labai vingiuotas ir dažnai priartėja tai prie vienos tai prie kitos tvenkinio pusės. Tad ėjimas nėra lengvas, be to reikia žiūrėti, kad vietomis neįklimtum į dumblą ir nepamestum batų. Nes vietomis dugnas apgaulingas, atrodo tvirtas, bet ištiesų gali prasmegti visas batas.

Tad visiems norintiems pamatyti ne kasdienį vaizdą rekomenduoju išbandyti šią pramogą ir išmėginti savo jėgas kelionėje per ežero dugną.

Apačioje rasite keletą veiklos akimirkų 🙂

Video:

Kelios nuotraukos:

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide