Golfo pamokėlė

2015 gegužės 12 dieną ALL nariai susipažino su golfo žaidimu. Pasmūgiavo kamuoliukus, pasigrožėjo gamtos vaizdais ir aktyviai praleido laiką po darbų.

Veikla: Golfo pamokėlė

Data: 2015 gegužės 12d.

Dalyviai: Edita, Monika, Kęstutis, Tomas, Edgaras, Darius, Vilius, Vitalija, Aurimas, Neringa, Agnė, Vita, Aivaras.

Svečiai: Baigiamąją praktiką atliekanti 3-čio kurso studentė Justina

ĮSPŪDŽIAI

Neringa

“It is very easy”-tai tikrai ne mano žodžiai 🙂 Galbūt atrodo paprasta pamojuoti lazdele ir paritinėti kamuoliuką. Bet Mes visi pabandėme… Pirmiausia nuotaikingas treneris mums parodė ir paaiškino smūgiavimo principą. Tada išsiskirstėme į dvi grupes: vieni ėjo smūgiuoti į tolį, kiti ridenti kamuoliuką į duobutę.

Taigi ridenimas, kurio taisykles mums paaiškino pati ,,National Golf Resort“ direktorė. Atsistoji taip, kad kojos rodytų kryptį į duobutę, kamuoliukas priešais, suimi lazdą ištiesi rankas ir švytuoji į kamuoliuką, o šis į duobutę. Bet čia tik taisyklės. Aš atsistoju atrodo, kad kojos rodo kryptį , pašvytuoju ir kamuoliukas pro šoną. Pasilengvinu užduotį  – kamuoliukas arčiau duobutės, pašvytuoju ir vėl pro šoną. Nors taip ne visada, keletą kartų pavyko pataikyti ir kuo daugiau žaidžiau tuo darėsi vis įdomiau, todėl išbandžiau ir į įkalnę, ir nuo nuokalnės, ir iš toli, ir iš arti. Svarbiausias mano pataikymas buvo kai labai to reikėjo: Edgaras pasiūlė pažaisti iš Coca-cola, aš priėmiau iššūkį. Per plauką, bet pavyko išplėšti pergalę ir po žaidimų mėgautis pergalės gėrimu.

Laikas keistis- mes einame smūgiuoti į tolį. Mes su Edita žaidėme viename namuke, tad ir žaidėme apylygiai. Kaip treneris aiškino svarbiausia yra sulenktos kojos, stuburo kampas ir šypsena. Šitas žaidimo būdas man pasirodė sudėtingesnis. Užsimoju, susikaupiu ir smūgiuoju tikėdamasi, kad pataikysiu, o pasirodo padaužau tik orą. Vėl užsimoju, kartais pataikau, bet kamuoliukas dažniausiai skrenda palei žemę. Na,o kai pavyksta kamuoliuką pakelti galima savimi didžiuotis, kad bent kartą pavyko, nors galbūt ir netoli nuskrido. Labiausiai erzinantis dalykas, tai kai smūgiuoji ir pataikai į žemę, tada smūgis pereina per visą ranką.

Aš čia tik apie žaidimą… Šitame žaidime svarbu ne tik jis pats, bet ir aplinka, kurioje žaidėme. Kai išėjome į terasą atsivėrė nuostabi panorama: visur prižiūrėta žalia veja, smėlio lopinėliai, vandens prūdeliai, kalvos, medžiai, ramybė, paukščių čiulbėjimas. Taigi tokia aplinka ir žaidimas, galvojimas, kaip mušti, kur pataikysi ir pan. visiškai atitraukia nuo kasdieninių rūpesčių.

Parelaksavę vakarą užbaigėme picerijoje, kur smagiai pasisėdėję, pilni gerų emocijų išsiskirstėme po namus.

 

Agnė

Įprasta golfą vadinti senjorų sportu, kur nereikia lakstyti, tik ramiai vaikštinėti po tvarkingus lgolfo laukus, bei bandyti suvaryti kamuoliukus į jiems skirtas duobutes. Manau po gegužės 12 dienos A.L.L. veiklos mažai kas drįs šį sportą priskirti vien senjorams.

Taigi, susitarus su permainingu Lietuvos oru, gegužės 12 dieną pavyko sudalyvauti golfo pamokėlėje. „National golf resort“ direktorė Agnė bei profesionalus treneris Martin Hoyer įrodė, kad golfą gali žaisti kiekvienas, tik reikia praktikos. Pamoka prasidėjo informacija apie golfą, golfo klubą, ir tik tada praktišku golfo lazdų išbandymu. Smagu buvo stebėti savo užsidegimą trinktelėti ganėtinai sunkia golfo lazda per kamuoliuką, o jis vis dar likdavo savo vietoje. Va tuo momentu ir paaiškėjo, kad ne taip greitai viskas pavyksta. Atrodo, nors ir stebi akimis kamuoliuką, dar nereiškia kad jį paskraidinsi:) Po keleto bandymų visgi pavyko išmušti kamuoliuką, kuris, deja, skrido vos keletą metrų 🙂 Na bet tai buvo tik pradžia…. Ir čia tik dalis pamokos, tik išmušimas, o kur dar ridenimas 🙂 Visi tokie smagiai užsidegę: „Aš viską galiu“, „Žiūrėk, kaip reikia daryti“, o kai reikia padaryti ir nieko neišeina. Lyg ir nestipriai paridenau, o kamuoliukas kad lekia, nesustabdysi! Na žinoma, juk vėjas kaltas, nupūtė:)

Smagi buvo pamoka, graži aplinka, profesionalūs mokytojai, noras galų  gale  ne tik pataikyti į kamuoliuką, bet ir jį įridenti į duobutę. Viliuosi tai ne paskutinis mūsų apsilankymas šiame ramybės  kampelyje.

Ačiū Viliui už suorganizuotą veiklą, bei Agnei su Martinu už smagią pamoką!

 

Darius

Savaitgalį dėl oro sąlygų nepavykus surengti veiklą, golfas buvo perkeltas į antradienio vakarą. Oras nors ir vėjuotas, bet pakankamai geras golfo pradinukams.

Nuvykus į vietą mus pasitiko golfo aikštyno direktorė. Kuri maloniai papasakojo apie golfo žaidimo subtilumais. Ir pakvietė išbandyti pati žaidimą. Aikštyne mus pasitiko linksmai nusiteikęs golfo treneris. Mano nustebimui, treneris buvo škotas. Pasirodo Lietuvoje nėra aukštos klasės trenerių kokius galima rasti užjūryje.

Taigi pirma pamokėlė kaip laikyti lazdą, buvau net aš pakviestas pamojuoti rankomis :D. Ir treneris nuotaikingai bandė mus įtikinti, kad čia viskas „easy“. Pradžioje ir man taip atrodė, bet tikrovė buvo kiek kitokia. Pasidalinus į 2 komandas, papuoliau į būdelę iš kur išmušinėjami kamuoliukai į tolį. Kiek supratau skirta treniruoti smūgiams. Treneris liko prižiūrėti mus, kad nenukentėtume ir taisyklingai smūgiuotume, o kita komanda su aikštyno vadove. Čia ir prasidėjo linksmoji dalis. Į kamuoliuką ne taip lengva ir pataikyti kaip galvojau. O jei ir pataikai, tai dar ne faktas, kad jis skris taip kaip norisi. Nemažai jų tiesiog nuėjo į šoną, keletas kamuoliukų gražiai skrido apie 100 m.  O kitus išmušus atrodė, kad jie „dingo“. Tikriausia nuskrido „dievui į langus“ :D. Besibaigiant kamuoliukams, treneris priminė, kad nepamirštume kitos komandos. O taip įsismaginus gerai pradėjo eiti J. Apsikeitus komandoms nukulniavome ant nedidelės kalvelės su duobutėmis skirtomis treniruotėms. Čia mus supažindino mus kaip taisyklingai smūgiuoti į duobutę. Kur užvirė kova kas pataikys į duobutę. Kaip nebūtų keista, iššūkių ir čia užteko. Viskas atrodo taip „easy“, kad neina pataikyti į duobutę. Reikia labai paskaičiuoti smūgio jėgą nes priešingu atveju kamuoliukas tiesiog iššoka iš duobutės. Čia kažkas panašaus į biliardą kur reikia pasverti smūgio jėgą.

Smagiai praleistas laikas, susipažinta su nauja sporto šaka. Manau dar teks apsilankyti ten. Tuo labiau, kad tai lengvai prieinama laisvalaikio praleidimo forma. Malonus personalas visada kviečia sugrįžti. Dėkoju organizatoriui už naujai pažinta veiklą, o personalui už gerą nuotaiką.

 

 

 

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide