Akcija „Darom“

Veikla: Akcija „Darom“

Data: 2013 05 11

Dalyviai: Agnė, Artūras, Julija, Julija Lėja, Tomas, Vitalija, Edgaras, Aurimas,  Monika.

Balandis – švaros mėnuo, tik šiais metais švaros mėnuo suvėlavo, kaip ir pats pavasaris. Link pavasario ir link švaros koja kojon keliauja ir klubas A.L.L. tradiciškai kaip ir kasmet  dalyvaudamas akcijoje „Darom“. Šiais metais ne tokiu gausiu būriu, tačiau „kokybišku“. Ankstų šeštadinio rytą A.L.L. klubo nariai kartu su daugiau nei  100 „tvarkdarių“ rinkosi į Pajūrio regioninį parką aplinkos gražinti. Po sustojimo į bendrą ratą, bei palinkėjimo Žemei būti kuo švaresnei, susiskirstėme į kelias grupeles ir iškeliavome tvarkyti. Kaip tyčia A.L.L. klubui teko ypatingai tvarkingas Kukulaičių keliukas.  Šių metų Darom akcija buvo labiau pasivaikščiojimas, nei šiukšlių rinkimas. Na bet galbūt tai reiškia, kad lietuvaičiai po truputį tampa tvarkingesne tauta :). Žinot, kas man labiausiai įstrigo, keliaujant su gražiais rožiniais maišais rankose, pro šalį pravažiavusio dviratininko su vaiku žodžiai: „Šaunuoliai, pagarba Jums“.  Šiaip nemėgstu didelių pagyrų, bet šie žodžiai taip paglostė savimeilę, kad oi oi.  Tvarkymas neužtruko labai ilgai, net pasakyčiau labai trumpai. Spėjom ir šiukšlių parinkti, ir po mišką pasivaikščioti, ir po pajūrį pabimbinti.

Po „sunkaus darbo“ kubiečių laukė atpildas – Tomo šašlykai prie MEMEL NORD bunkerių. Ar reikia daug pasakoti apie Tomo šašlykus ? Tikriausiai ne, tie kas juos yra valgę, drąsiai pasakytų, kad tai geriausi šašlykai, kuriuos yra tekę valgyti gyvenime. Na jei ką, tai mano subjektyvi nuomonė 🙂 !

Tad ačiū visiems, kas buvot su mumis akcijoje „Darom“, prie šašlykų iešmo! Iki kito karto!

Artūras

Akcija  „ Darom “ tai pirmoji mano veikla klube , pirmuoju bandymu likau patenkintas, tad tikiuosi tai ne paskutinis kartas, kai kartu su A.L.L  pramogavome. Su klubiečiais susitikome Girulių regioniniame parke, kurio vėliau ir patraukėme tvarkyti . Nuo pradžių akciją vainikavo Kretingalės miestelio seniūno ir renginio organizatorių žodžiai. Jaukumą, norą darbuotis, bendrauti bei „daryti mūsų žemę švaresne“ skatino organizatorių idėja akcijos dalyviams susiburti į vieną ratą. Tad, džiaugsmingai susibūrę, pasidalinę į kelias grupeles, mes klubiečiai keliaujam tvarkytis miško keliuko. Vėliau pereinam prie dviračių tako, kuris buvo beveik švarus ir todėl liko daugiau laiko kalboms, bei tiesiog pasivaikščiojimui kvapnia ir spalvinga  tėvynės gamta. Pasiekėm Olando kepurę ir tęsėm akciją pajūriu.  Taigi ne tik padarėm aplinką gražesnę, bet ir pajutom gėrio jausmą, buvom pagerbti ir aplinkinių žmonių, pamatėm laimingą kartu besidarbuojančią šeimą, be to pabėgom nuo niūrios kasdienybės.

Vitalija 

Vėlai kaip ir ypatingai susivėlinęs pavasaris šiais metais įvyko ir viena iš mūsų tradicinių ir labiausiai „nesavanaudiškų“ veiklų – akcija „Darom“. Nedaug mūsų šiais metais susirinko, gal pranašaujamas lietus visus išgąsdino, gal iš užsitęsusio žiemos snaudulio neprabudo. Na o mus susirinkusius pasitiko gražus oras ir puiki, užkrečianti nuotaika.

Gavę galimybę rinktis, ar keliauti pajūriu, ar miško takeliu, nusprendėme nekeliauti paskui daugumą, o padėti mišką švaresniu padaryti. Iš neapsirikome. Puikus šviežias oras, gera kompanija ir dar keletas stirnyčių, krūmuose pradingusių, pavertė šį savanorišką darbą tikra pramoga. Pririnkę pilnus maišus šiukšlių ir linksmai pasivaikščioję miškų keliukais, išlindome į pajūrį. Tuomet, padėdami kitiems besidarbuojantiems ir toliau rinkdami šiukšles, šnekučiuodamiesi patraukėme link bunkerių, kur mūsų laukė karšta, ant laužo virta arbata ir sausainiukai.

Pasiklausę šiek tiek istorinių pasakojimų, norintys turėjo galimybę apsilankyti su gidu pačiuose bunkeriuose, kol prie mūsų prisijungęs Tomas ruošė visiems (na beveik visiems) pietus ant iešmų. Na, apie šašlykų skonį komentuoti ne man, bet daržovės skanios buvo :).

Iš tiesų, labai smagiai praleidome dieną, o dar geriau jaučiuosi pagalvojusi, kad ši diena ne tik gerai, bet ir naudingai praleista.

Kaip visuomet – ačiū organizatoriams ir bendra-dalyviams :).

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide