Ekskursija po „Švyturio“ areną

portugalija Agnes 004

Ekskursija po vieną įspūdingiausių Klaipėdos miesto statinių – “Švyturio” areną buvo planuojama jau 2014 metais, tačiau susiklosčius nepalankiom aplinkybėm buvo nukelta į 2015-ųjų sausį. Šis pastatas ne tik gražus architektūriškai, jis įdomus ir dėl savo renginių, kurie aprėpia sportą, kultūrą, verslą ir pan. Tad sausio pabaigoje apsilankydami „Švyturio“ arenoje ne tik pamatėme įvairias pastato kerteles, bet ir išgirdome tikslią informaciją apie arenos renginius, kai kuriuos statybos subtilumus, arenos „santykius“ su Klaipėdos savivaldybe ir kt.

Veikla: Ekskursija po “Švyturio” areną

Data: 2015 01 30

Dalyviai: Agnė, Vitalija, Vita, Vilius, Aurimas, Monika, Sandra, Sigita, Edgaras

Svečiai: Kristina, Vitalija, Vilija ir studentė

 

Edgaras

“Švyturio” arenoje esu dažnas svečias, pastatas man pažįstamas. Tačiau labai norėjau dalyvauti ekskursijoje po ją, nes buvo žadėta, jog aprodys ir visus užkulisius, kur paprastai žiūrovai nepatenka. Džiaugiuosi, jog mano smalsumas buvo patenkintas.

Ekskursija vyko prieš pat savaitgalio pradžią, tačiau dar darbo metu, nepaisant to susirinko pakankamai daug norinčių į šią ekskursiją. Mus pasitiko geranoriškai nusiteikęs arenos direktorės pavadutojas Remigijus Ambrulaitis, kuris buvo mūsų gidas. Pradžioje girdėjau daug man žinomų faktų, tačiau retesni svečiai arenoje pasakojimo klausėsi su dideliu susidomėjimu. Nežinojau, kad arena turėjo stovėti kitaip pasukta, ir kad prie arenos turėjo būti įrengti fontanai. Tai buvo įdomu. Arenos prieigos, pagrindinė salė, matyti reikalai, man daug įdomiau buvo, kai pradėjo vedžioti po užkulisius. Apsilankėme vietose, kur paprastai eilinių žiūrovų neįleidžia. Paliko įspūdį VIP ložės, atskiros tribūnos, arenos koridoriai. Labai patiko pasakojimas, nes apie visą esamą situaciją gidas kalbėjo be užuolankų, tiesiog taip kaip yra iš tiesų.  Apsilankėme persirengimo kambariuose ir į vakarinę treniruotę pradėjo rinktis Klaipėdos “Neptūno” krepšininkai. Jų treniruotės pradžia sutapo su mūsų ekskursijos pabaiga, tad padėkoję Remigijui už ekskursiją išsiskirstėme savais keliais.

Penktadienio pavakarys man patiko, sužinojau naujų aktualių dalykų ir apsilankiau išskirtinio Klaipėdos regiono pastato užkulisiuose. Už suorganizuotą ekskursiją tariu ačiū Agnei!

 

Sandra

Ką gi, daug čia nepripasakosi apie ekskursiją į „Švyturio“ areną, bet galiu pasakyti, kad ji buvo įdomi ir naudinga. Šioje arenoje nemažai žmonių jau yra apsilankę, bet ne kiekvienam teko garbė pabuvoti VIP zonoje, ne visi žino, kad arena panaši į katamaraną, ar kad groja kinietiška muzikytė, kai sėdimos vietos yra sustumiamos ar išskleidžiamosJ Kaip žinia, daugiafunkcinė arena savo veiklą pradėjo 2011 metais kartu su „Smokie“ koncertu ir į kurį susirinko per 7000 klaipėdiečių ir miesto svečių. Ir, žinoma,  kaip jau ekskursijos vadovas minėjo, laivas prašyte prašosi vandens. Jo nėra. Tačiau arena šiek tiek įgilinta ir ją supa kanalas akmenuotu dugnu. Tad tarp akmenų šiandien kur ne kur styro žolė, kai sniegas nedengia… Kai jos suvešės, susilies į žalią jūrą, per kurią pučiant vėjui vilnija bangos.

Prisipažinsiu, per ekskursiją daug klausinėjau ir patenkinau savo smalsumą, o kas nebuvo joje, tas galės kramtyti nagus, nes nieko daugiau ir nepapasakosiu!:))))) Dėkoju Agnytei už suteiktą šansą susipažinti su Klaipėdos arena iš arčiau ir išgirstus visus užkulisius 🙂

 

Monika

Šaltą penktadienio pavakarę po darbų skubėjom į Agnės suorganizuotą ekskursiją po Švyturio areną. Švyturio arena man visada atrodė įdomus nestandartinės išvaizdos pastatas, kuris asocijuojasi su pramogomis – koncertais, krepšinio varžybomis ar parodomis. Ekskursiją pravedė ir labai įdomiai apie areną papasakojo  UAB „Klaipėdos arena“ direktoriaus pavaduotojas R. Ambrulaitis. Pasirodo Klaipėdos arena gali organizuoti ne tik koncertus, krepšinio varžybas ar parodas bet ir daug kitų renginių, netgi ledo ritulio varžybas J įdomiausia buvo įsivaizduoti kaip arenos didžiosios salės grindys virsta ledo čiuožykla 🙂

Ekskursijos metu sužinojau daug naujų dalykų –arena buvo suprojektuota taip, kad iš bet kurios sėdimos vietos būtų kuo geresnis matomumas. Taip pat sužinojau, kad katamarano formos arena pagal pirminį projektą turėjo „žvelgti“ į jūrą, tačiau, kaip gyvenime dažnai būna, gavosi priešingai :). Įdomu buvo sužinoti ir tikrąją priežastį, kodėl arenoje kėdės yra skirtingų spalvų. Ne, tai ne dėl to, kad kiniečiams, gaminusiems kėdes, pritrūko medžiagos :), tai dėl to, kad neužpildžius arenos, tuščios kėdės nekristų į akis ir negadintų bendro vaizdo – gudru :).

Įdomu buvo patekti ir ten, kur ne kiekvienam mirtingajam leidžiama – į užkulisius ir persirengimų kambarius, ten kur ruošiasi puošiasi žvaigždės, šokėjos, ilsisi krepšininkai. Pasėdėjom ir žaidėjų kėdėse 🙂 Taip pat kas be ko pabuvojome ir arenos VIP ložėse, pavarvinome seilę :). Ech… klubas galėtų tokią vieną išpirkti nariams :).

Dar labai daug įdomių dalykų išgirdau ir pamačiau, tad ta 1,5 valandos ekskursija tikrai neprailgo. Ačiū Remigijui už arenos pristatymą ir pasakojimus. Ačiū Agnei už veiklos suorganizavimą. Daugiau tokių veiklų, kur galima sužinoti kažką naujo ir įdomaus 🙂

file48199791_ffede4f1

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide