Istorija

Klubo gimimas

Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubas A.L.L. gyvuoja nuo 2009 metų. Ilgų klubo istorijos vadovėlių dar negalėtume parašyti, tačiau savo pėdsaką jau esame palikę laiko tėkmėje.

Idėja įkurti tokį klubą brendo ilgai. Klubo įkūrėjas Edgaras Vaškaitis dažnai susidurdavo su dilema, kai norėdamas aktyviau ir turiningiau praleisti laisvalaikį, dažnai būdavo ne tik organizatoriaus, bet ir įtikinėtojo vaidmenyje. Natūralu, jog tokia situacija netenkino, todėl idėja suburti į vieną klubą asmenis, kurie norėtų laisvalaikį leisti aktyviai ir turiningai materializavosi 2009 metų birželio 26 dienos vakarą. Ši diena, kuomet į steigiamąjį susirinkimą „Frydricho pasažo“ kavinėje susirinko pirmieji entuziastai, laikoma klubo gimimu. Pirmajame susirinkime buvo pristatyta klubo idėja ir pradėtos formuoti pirmosios veiklos. Pavadinimo rinkimas Steigiamojo susirinkimo dalyviai tapo ir pirmaisiais pilnateisiais nariais. Dalis šių žmonių klube buvo trumpą laiką, dalis turėjo kitokią klubo viziją, dalis jų yra klube iki šiol, tačiau visus juos paminėti reikia  –  tai:  Edgaras Vaškaitis, Sigita Vaitkutė (Vaškaitienė), Kristina Martinkutė, Lina Šakytė (Japertienė), Vidūnas Kulikauskas, Agnė Jocaitė, Artūras Petrauskas ir Irma Kulikauskytė. Po savaitės įvyko antrasis susirinkimas, kuriame jau buvo daugiau žmonių, buvo apsispręsta dėl pirmųjų klubo veiklų ir išrinktas klubo pavadinimas – A.L.L. Pavadinimo reikšmė labai paprasta – Aktyviai Leidžiantys Laiką. Išsirinkus pavadinimą klubo logotipo idėja kilo savaime.

Logotipo reikšmė

Ilogorinkšrinkus klubo pavadinimą ir dar aidint plojimams, klubo narė Sigita pašoko iš savo vietos ir sušukusi „žinau, kaip turi atrodyti mūsų logotipas!“, nuėjusi prie lentos savo įsivaizdavimą nupiešė. Pamatę pirminį eskizą, visi dalyvavę susirinkime vienbalsiai pritarė idėjai. Fotografas Vidūnas lentoje nupieštą eskizą įamžino, todėl dizainerei Indrei, kurios tą dieną nebuvo susirinkime, perpiešti idėją tapo lengviau. Ant žalios lentos balta kreida nupiešta logotipo idėja greičiausiai ir lėmė klubo tradicines spalvas – baltą ir žalią, prie kurių buvo priderinta juoda. Juoda spalva simbolizuoja žemę, kuria mes vaikštome, žalia – mus supančią nuostabią gamtą ir ekologiją, o balta – tai draugiškumas, pagalba vieni kitiems ir sveikai aktyvus gyvenimo būdas.
A.L.L. logotipo centre matyti iš trijų klubo pavadinimo raidžių sudarytas veržlus žmogutis Alalietiall-logos, kuris ryžtingai žengia į priekį, naujų, aktyvių ir turiningų laisvalaikio veiklų link. Alalietis išsilavinęs, ištvermingas, aukštos moralės ir kultūros, kuris propaguoja sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, prioritetą skiria fiziškai aktyvioms laisvalaikio formoms. Jo ryžtingas žingsnis į priekį simbolizuoja judėjimą, nuolatinį smalsumą ir tobulėjimą visais aspektais. Alalietį gaubia stilizuotas pasaulio kontūras, kuris tarsi parodo, jog klubo veikla neapsiriboja vienu regionu, viena laisvalaikio kryptimi. Išorinėje logotipo pusėje esančios stilizuotos pasaulio kryptys tik paliudija, jog klubas yra atviras naujovėms ir propaguoja įvairiapusį aktyvų laisvalaikį.

Klubo plėtra

Picture 026 Liepos pradžioje įvyko pirmoji klubo veikla – žygis pėsčiomis pajūriu su nakvyne    kopose nuo Klaipėdos iki Palangos. Per pirmąjį veiklos pusmetį buvo suorganizuota  ar sudalyvauta per 20 veiklų. Nuo pat klubo pradžios buvo siekiama sukurti rimtą, atsakingą ir patikimą organizaciją. Klubas savo veiklą nuo pat pradžių grindė rašytiniu strateginiu planu, kūrė tradicijas ir savo simboliką.

2010 metų sezone įvyko per 50 veiklų, augo klubo narių skaičius. Oficialus klubo įregistravimas Juridinių asmenų registre 2010 07 22 dieną tebuvo vienas iš strateginio plano vykdymo etapų, užtikrinęs klubui paramos gavėjo statusą ir visuotinį pripažinimą kitų NVO tarpe. A.L.L. klubo registracijos adresas yra Klaipėdos universitete, todėl palaikomi glaudūs rūšiai su šia mokslo įstaiga ir ypatingai su Rekreacijos ir turizmo katedra.

2011 metais veiklos buvo tęsiamos. Susiformavo tradicinės klubo veiklos, kaip „Minijos žemupio regata“, kelionė į Druskininkų vandens parką, „Vilties bėgimas“, kraujo donorystė, apsilankymas ir pagalba „5 pėdutėms“. Tapo tradicija per mėnesį organizuoti po tris veiklas – vieną turiningą, vieną fiziškai aktyvią ir vieną reikalaujančią didesnių finansinių išteklių. Šiais metais startavo naujas klubo projektas – „A.L.L. taurė“, skirtas skatinti klubo narių fizinį aktyvumą.

2012 metais įvykdytas pirmasis tarptautinis projektas „Pagauk gintarinę bangą“, skirtas fiziniam aktyvumui skatinti ir pažinti netradicines sporto šakas. Dar viena gražia klubo tradicija tapo nuolat organizuojamas tinklinio turnyras, organizuojama pagrindinė metinė klubo narių išvyką į kitas šalis.

2013 metais atverstas naujas puslapis klubo istorijoje. Nuo orientacijos į jaunimo turiningą laisvalaikį, klubas persiorientavo į dirbančių žmonių aktyvų laisvalaikį. Jaunimas neliko pamirštas, klubas ir toliau bendradarbiauja su jaunimo organizacijomis ir pasiruošęs joms padėti organizaciniais ir kitais, patirties reikalaujančiais, klausimais. 2013 – aisiais buvo parengtas naujas strateginis planas,  atkreiptas dėmesys į veiklų organizavimo eigos tobulinimą. Visa tai lėmė, kad A.L.L. klubas žengė itin didelį kokybinį žingsnį į priekį: buvo sukurta nauja internetinė svetainė su turinio valdymo sistema, programėlė išmaniesiems telefonams ir parašyta veiklos organizavimo metodika.

2014 metais veiklos buvo tęsiamos. Pagrindiniams klubo nariams orientuojantis į rimtesnes veiklas, jaunimui tapo sudėtingiau palaikyti klubo veiklų tempą. Dėl šios priežasties pirmuosius daigelius pradėjo leisti klubo studentiškas padalinys A.L.L. „Efektas“.  Jaunesni klubo nariai gyvena kitais rūpesčiais ir džiaugsmais, todėl visa tai jie galės puikiai realizuoti klubo padalinyje ir ilgainiui papildyti pagrindinio klubo gretas. Metų pabaigoje pasipildė ir klubo veiklų įvairovė – šalia standartinių krypčių atsirado ekspedicijos, kurios bus tęsiamos ir 2015 metais.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide