Juoda – balta, arba Kuršių nerijos gynybiniai įtvirtinimai ir gražus vasaros savaitgalis Klaipėdoje

20150620_144605Klubo nariai tęsia mini ekspedicijas po antrojo pasaulinio karo gynybinius įtvirtinimus. Šįkart buvo aplankyti bunkeriai esantys Kuršių nerijoje. Ši veikla turėjo įvykti dar gegužės mėnesį, tačiau viena iš klubo praktikančių nesugebėjo parengti maršruto, todėl veiklą teko atidėti. Studentai lieka studentais, tad paėmę organizavimą į savo rankas, gražią šeštadienio popietę išvykome pasižvalgyti.

Dėmesio vertas tik Alksnynės gynybinis kompleksas. Smiltynėje nieko įdomaus, ar verto didesnio dėmesio, neaptikome. Palengva dviračiais numynėme iki Alksnynės gynybinio komplekso. Dviračių take nėra jokių nuorodų, todėl teko pasikliauti GPS rodmenimis. Tiesa, atvykus prie pat komplekso yra naujas stendas su detaliu vietovės planu, atskirų gynybinių įtvirtinimų aprašymu. Įtvirtinimai kiek įmanoma išvalyti, tačiau žmonės lieka žmonėmis, tad šiukšlių matėsi. Su dideliu smalsumu išlandžiojome visus bunkerius.

20150620_155307Buvome netoli suskystintų dujų terminalo, todėl labai norėjome jį pamatyti iš Kuršių nerijos pusės. Pasivažinėjus miško takeliais mums tą puikiai pavyko padaryti, nes atsidūrėme prieš jį. Pasigrožėjome, padiskutavome ir grįžę iki Smiltynės jau grožėjomės Klaipėdoje viešėjusiu kruiziniu laivu „Serenade of the Seas“. Diena praėjo aktyviai ir turiningai.

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide