Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubas A.L.L. įžengė į elektroninį turizmą

Sėkmingo bendradarbiavimo su Klaipėdos universitetu ir jo absolventais dėka Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubas A.L.L. įžengė į elektroninį turizmą

 

screenshot1Seniai žinomas posakis „kas valdo informaciją, tas valdo situaciją“ įgauna naują prasmę ir turizme, bei aktyviame laisvalaikyje. Informacija ir žinios tampa turizmo verslo pagrindu, efektyvus informacinių technologijų naudojimas yra svarbus konkurencingumo veiksnys. Internetas jau seniai Lietuvoje tapo kasdienybe, tačiau jo teikiama nauda turizmo sektoriuje Lietuvoje išnaudojama  standartiškai, dažnai už durų paliekant ir tik pamažu įsileidžiant naujas atsiveriančias galimybes. Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubas A.L.L. šiemet žengė kelis didelius žingsnius elektroninio turizmo pusėn. Terminas elektroninis turizmas skamba įdomiai, galbūt gluminančiai ir mūsų visuomenėje dar yra naujas, mažai žinomas reiškinys. Tikriausiai kilo nustebimas perskaičius, jog internetas ir aktyvus laisvalaikis tapo suderinamos sritys. Dvi visiškai skirtingos laisvalaikio formos, internetas (daugelio dar vis suprantamas kaip tiesiog sėdėjimas prie kompiuterio) ir aktyvus laisvalaikis drauge? „Nesąmonė, taip negali būti“ – greičiausiai pagalvojote. Tačiau viskas yra daug paprasčiau. Pirmiausia trumpai ir be didelių mokslinių analizių ir išvedžiojimų susipažinkime su elektroninio turizmo supratimu. Trumpai tariant tai yra sistema veikianti internetinėje erdvėje, teikianti turistines rekomendacijas ir padedanti vartotojams organizuoti laisvalaikį ar turistines keliones. Natūralu, kad interneto charakteristikos kaip greitis, patogumas, plati prieiga ir krentančios kainos smarkiai įtakoja elektroninio turizmo plėtrą ir vis didesnį skverbimąsi į organizacijų veiklą. Apsisprendimą įdiegti ir reguliariai naudoti technologines inovacijas organizacijose dažniausiai lemia aplinkos veiksniai, technologijos ir įmonių specifika. Šiuo keliu pasuko ir Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubas A.L.L.

Asociacija Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubas A.L.L. įsikūrusi prie Klaipėdos universiteto ir sėkmingai veikia jau penkerius metus. A.L.L. tikslas propaguoti ir organizuoti aktyvų ir turiningą laisvalaikio leidimą, formuoti šiam laisvalaikio būdui reikalingus įgūdžius Klaipėdos regiono gyventojams. Klubas nuo pat gyvavimo pradžios siekė profesionalumo, palaiko glaudžius santykius su Klaipėdos universitetu ir šie siekiai duoda vaisių. Bendradarbiaujant su šio universiteto Rekreacijos ir turizmo katedra ir jos absolventais A.L.L. klubo nariai gavo renginių organizavimo ir projektų rašymo pradmenis. Pasinaudoję šiomis įgytomis žiniomis klubo nariai iki šiol suorganizavo per 150 veikų, įgyvendino nacionalinius ir tarptautinius projektus. Rekreacijos ir turizmo katedros dėstytojas lekt. Edgaras Vaškaitis šiemet A.L.L. narius paskatino tapti inovatyvesniais  ir įžengti į elektroninį turizmą. Pasiūlymas buvo išklausytas ir pavasarį dienos šviesą išvydo nauja aktyvaus laisvalaikio klubo svetainė www.allklaipeda.lt, kuri skirta ne tik supažindinimui su A.L.L. veikla, bet ir yra priderinta prie klubo narių poreikių. Tam tikslui įdiegta patogi vidinė turinio valdymo sistema, kuri leidžia vienoje vietoje klubo nariams matyti būsimas veiklas, planuoti laisvalaikį ir gauti daug kitos aktualios informacijos. Svetainės kūrimo procese reikiamas technologines žinias ir vertingas konsultacijas suteikė Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos katedros absolventas Aurimas Vaitekūnas. Aurimas šiemet Klaipėdos universitete baigė magistro studijas, jo magistro darbas „Roboto manipuliatoriaus nuotolinio valdymo sistemos kūrimas Android operacinėje sistemoje“ įvertintas aukščiausiu balu. Jūrų technikos fakultete įgytas programavimo žinias Aurimas pasiūlė pritaikyti ar Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubo A.L.L. veikloje. Sėkmingai besitęsiančio A.L.L. klubo bendradarbiavimo su Klaipėdos universitetu ir jo absolventais naujausias džiuginantis rezultatas – programėlė, skirta išmaniesiems telefonams.

programele

Nuo šiol visa informacija apie Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubą A.L.L. bus pateikiama net tik pažangioje klubo svetainėje, bet ir išmaniuosiuose telefonuose. Žmonės, kurie turi išmaniuosius telefonus su Android operacine sistema, gali programą nemokamai parsisiųsti iš „Google Play“ paieškos laukelyje įrašę „A.L.L. Klaipeda“.

Sukurtoje Android programoje pateikiama informacija apie Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubą A.L.L. Čia rasite visą informaciją apie klubo veiklą, klubo istoriją.  Android programoje visada rasite naujausias ir šviežiausias klubo naujienas, kurias galėsite skaityti net ir važiuodami autobusu, prie jūros ar bet kurioje kitoje vietoje. Programoje rasite informaciją apie įvairius organizuojamus klubo renginius, kuriuose galėsite sudalyvauti. Taigi, nuo šiol, norint sužinoti naujausias planuojamas klubo veiklas, nebereikės prisėsti prie kompiuterio. Jums užteks tik pažvelgti į savo išmaniojo telefono ekraną ir kaip mat visa reikalinga informacija bus prieš jūsų akis. Dėka šios programos veiklų įspūdžius galėsite skaityti patogiai įsitaisę mėgstamame fotelyje, nes visa informacija telpa jūsų delne.  Programa suteikia galimybę, bet kada peržiūrėti įvykusių veiklų akimirkas, naudojant Android programos galerijos funkciją. Norint sudalyvauti A.L.L. klubo veikloje ar tapti jo dalimi kontaktinė klubo informacija, kad ir kada jos prireiktų, bus šalia, nes ji jau bus jūsų išmaniajame telefone.

Kaip matome, internetas su naujosios technologijos ir aktyvus laisvalaikis tikrai suderinami dalykai. Sėkmingo bendradarbiavimo su Klaipėdos universitetu ir jo absolventais dėka Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubas A.L.L. ne tik įžengė į elektoninį turizmą, bet ir tapo viena moderniausių aktyvaus laisvalaikio nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje.

 

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide