Kubiečių apsilankymas spektaklyje „Žirklės“

Veikla: Kubiečių apsilankymas spektaklyje „Žirklės“

Data: 2013-02-27

Dalyviai: Agnė Jocaitė, Raimonda Kneitaitė, Linas Neverdauskas, Aurimas Vaitekūnas, Sandra Vasiliauskaitė, Edgaras Vaškaitis, Sigita Vaškaitienė.

Svečiai: Kristina Neverdauskienė

zirkles1

Tikriausiai nesumeluosiu, kad klubas turi dar vieną tradiciją, kartą per metus, vasario mėnesį, sudalyvauti kultūrinėje veikloje – apsilankyti teatre. Po balsavimo elektroniniu paštu,  beveik vienbalsiai, buvo  nuspręsta rinktis kriminalinę komediją „Žirklės“. Spektaklio veiksmas vyksta kirpykloje, virš kurios gyvena garsi pianistė. Vieną dieną kirpykloje apsilanko inspektorius ir praneša, kad muzikantė nužudyta. Įtariamaisiais tampa visi kirpykloje esantys žmonės, o kas kaltas… šito nežino nei aktoriai, nei režisieriai, nes tai sprendžia žiūrovai! Todėl į spektaklį galima eiti net kelis kartus ir dalyvauti vis kitokioje komedijoje, nes finalas, kaskart vis kitoks, priklauso nuo susirinkusios publikos! Man šis spetaklis nepatiko, bet labai džiaugiuosiu, kad buvo ir kitokių nuomonių.

Dalyvių įspūdžiai:

 Agnė Jocaitė

1313997638zirkles_foto

Jau seniai norėjau pamatyti garsųjį Domino teatro spektaklį „Žirklės“, tačiau pamačiusi jį, deja, nusivyliau. Tikriausiai labai tikėjau, kad žymūs Lietuvos aktoriai sukurs puikų veiksmą. Deja, deja.

Spektaklyje vaidino vienos ryškiausių Lietuvos teatro žmonių, kurie net neabejoju maksimaliai stengėsi sukurti kažką tokio, kas įsimintų lankytojams ilgai ilgai. Galbūt kai labai daug tikiesi, gaunasi šnipštas, nors ir ne visada. Kas išgelbėjo spektaklį nuo visiško, mano manymu, fiasko, žiūrovų įtraukimas į žmogžudystės nagrinėjimo tyrimą. Tai išties buvo neįprastas spektaklio formatas, kuris privertė atkreipti dėmesį, ir šiek tiek įdėmiau įsitraukti į tai kas vyksta scenoje. Ar verta buvo eiti į spektaklį? Žinoma, nors jis man ir nepatiko. Šis spektaklis nors ir ne naujas, bet žiūrimas, tad pamatyti jį ir su draugais padiskutuoti, yra puiku.

Tad ačiū Raimondai, kad būtent šį spektaklį pamačiau ir gavau šiek tiek kultūros.

Aurimas Vaitekūnas

Žiemišką trečiadienio vakarą visi susirinkome pasižiūrėti spektaklio. Visi susirinkę, puikiai nusiteikę, susiradome savo vietas ir zirkleslaukėme spektaklio pradžios. Vietos kuriose sėdėjome buvo išties puikios, nes iš ten puikiai matėsi visa salė ir scena. Spektaklio veiksmas prasidėjo kirpykloje, kur buvome supažindinti su pagrindiniais spektaklio veikėjais. Šiek tiek išvysčius siužetą buvo užminta pagrindinė spektaklio mintis, po kurios į patį spektaklį buvo įtraukti ir visi žiūrovai, kurie stebėjo spektaklį. Man asmeniškai labai patiko spektaklio idėja įtraukti į spektaklį salės žiūrovus. Tai, kad žiūrovai galėjo prisidėti prie spektaklio eigos, iš esmės pagyvino visą spektaklį. Kas įdomiausia patys žiūrovai galėjo nuspręsti spektaklio baigtį, kas spektaklį padarė dar įdomesnį. Tokiame spektaklyje, kada į spektaklio veiksmą įtraukiami salės žiūrovai buvau pirmą kartą ir manau kad ši idėja išties labai šauni, todėl ateityje tikrai būtų įdomu pasižiūrėti ir daugiau tokio pobūdžio spektaklių. Apibendrinus, galima teigti, kad spektaklis buvo tikrai linksmas, kupinas įvairių juokelių ir tiesiog labai įdomus žiūrėti.


Sigita Vaškaitienė


Senokai besilankiau spektaklyje, todėl Raimondos planuotos veiklos labai laukiau. Apie išrinktą spektaklį „Žirklės“ girdėjau prieštaringas nuomones: vieniems jis buvo labai juokingas, kiti jo visiškai nesuprato. Buvo smalsu, kokią nuomonę susidarysiu pati apie šį spektaklį J Aktoriai buvo žinomi, o dar pats žanras (komedija) kuždėjo, kad turėsiu gerą vakarą.

Taip ir buvo. Spektaklio metu buvo iš ko pasijuokti. Tiesa, pats spektaklis buvo išskirtinis tuo, kad spektaklio eigos dalį ir pabaigą nulemti galėjo nulemti patys, spėliodami, kas iš kirpyklos lankytojų ir darbuotojų žirklėmis galėjo nužudyti virš kirpyklos gyvenusią ponią. Savotiška intriga sakyčiau.. tačiau būtent dėl šio išskirtinumo, kaži kuriems spektaklis ir buvo nepriimtinas. O štai man ši įvairovė visai patiko, likau spektakliu nenusivylusi ir jaučiausi prasmingai praleidusi vakarą. Ačiū Raimondai.

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide