Kuršių nerijos gynybiniai įtvirtinimai

20150620_144605Klubo nariai tęsia mini ekspedicijas po antrojo pasaulinio karo gynybinius įtvirtinimus. Šįkart buvo aplankyti bunkeriai esantys Kuršių nerijoje. Ši veikla turėjo įvykti dar gegužės mėnesį, tačiau viena iš klubo praktikančių nesugebėjo parengti maršruto, todėl veiklą teko atidėti. Studentai lieka studentais, tad paėmę organizavimą į savo rankas, gražią šeštadienio popietę išvykome pasižvalgyti.

 

VEIKLA: Kuršių nerijos gynybiniai įtvirtinimai

DATA: 2015 06 20

DALYVIAI: Sigita, Edgaras, Aivaras, Aurimas

Dėmesio vertas tik Alksnynės gynybinis kompleksas. Smiltynėje nieko įdomaus, ar verto didesnio dėmesio, neaptikome. Palengva dviračiais numynėme iki Alksnynės gynybinio komplekso. Dviračių take nėra jokių nuorodų, 20150620_155307todėl teko pasikliauti GPS rodmenimis. Tiesa, atvykus prie pat komplekso yra naujas stendas su detaliu vietovės planu, atskirų gynybinių įtvirtinimų aprašymu. Įtvirtinimai kiek įmanoma išvalyti, tačiau žmonės lieka žmonėmis, tad šiukšlių matėsi. Su dideliu smalsumu išlandžiojome visus bunkerius.

Buvome netoli suskystintų dujų terminalo, todėl labai norėjome jį pamatyti iš Kuršių nerijos pusės. Pasivažinėjus miško takeliais mums tą puikiai pavyko padaryti, nes atsidūrėme prieš jį. Pasigrožėjome, padiskutavome ir grįžę iki Smiltynės jau grožėjomės Klaipėdoje viešėjusiu kruiziniu laivu „Serenade of the Seas“. Diena praėjo aktyviai ir turiningai.

Aurimas

Šiltą vasaros šeštadienį susirinkome senojoje perkėloje kelionei į Kuršių neriją. Mūsų kelionės tikslas buvo – senieji 20150620_162747gynybiniai įtvirtinimai, kurie išliko iki mūsų dienų. Pirmiausia persikėlę į smiltynę, pradėjome pirmojo įtvirtinimo paiešką. Pirmojo radinio nereikėjo ilgai laukti, tad vos nuvažiavus kelis kilometrus dviračiais, pasirodė įtvirtinimų griuvėsiai. Visa konstrukcija buvo praktiškai visai sunaikinta, nes buvo likusi tik betoninė pamato plokštė. Apžiūrėję šį įtvirtinimą patraukėme link pagrindinio objekto, kuris tūrėjo būti įdomiausias šios kelionės radinys. Tad po penkiolikos kilometrų dviračiu, šiek tiek paieškų, pasiekėme įdomiausią kelionės vietą. Rasti gynybiniai įtvirtinimai buvo tikrai geros būklės, žinoma, įtvirtinimai buvo visai apleisti ir neprižiūrėti, tačiau pačios konstrukcijos, kambariai, labai gerai išsilaikę. Tai tarsi mažos tvirtovės po žeme su pačios įvairiausios paskirties kambariais. Atvykę į vietą ilgai nelaukėme ir griebėme žibintuvėlius ir žengėme į požeminius įtvirtinimus. Man išties buvo smalsu tyrinėti senuosius bunkerius, pamatyti, kaip viskas atrodo iš arti, pamatyti kaip čia gyveno žmonės daugiau kaip prieš 50 metų. Kai kurie bunkeriai buvo stipriai pažeisti per karą ir dalis bunkerių sienų buvo nukentėjusios nuo sprogimų. Kas man padarė įspūdį, kad tie įtvirtinimai tikrai labai gerai padaryti, visos sienos pagamintos iš storiausio armatūrinio metalo, kuris kaip tinklas laiko didžiulias betono plokštes. Šie gynybiniai įtvirtinimai išties verti dėmesio ir juos apžiūrėti, manau, būtų įdomu kiekvienam keliautojui. Kelionės tikslas buvo pasiektas. Pasisėmėme naujos patirties, žinių, atradimų ir tikrai pačių geriausių įspūdžių. Visa kelionė man tikai patiko ir ačiū Edgarui už puikiai suorganizuotą renginį 🙂

bunk1  bunk3 bunk2  bunk4

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide