Mes už… LIETUVĄ!!!

EuroBasket_2015_logo

2015 metų Europos krepšinio čempionatas įsibėgėja. Lietuvos rinktinė lengvo gyvenimo savo fanams nežada, tačiau kaunasi iš visų jėgų. Šias kautynes tiek iš toliau, tiek iš arčiau stebi ir A.L.L. klubiečių kompanija. Praleisti unikalaus šanso nuvykti į Rygą ir pamatyti rungtynes gyvai tiesiog negalėjome.

 

 

 

stasiulisApie krepšinį ir Lietuvą epitetų galima daug prisakyti, tačiau aišku viena – tikram lietuviui krepšinis šventas reikalas! Nesutinkate? Tuomet tai jau Jūsų problema ir tausodami Jūsų nervinę sistemą rekomenduojame paspausti „X“ mygtuką ekrano dešinės pusės viršuje, priešingu atveju tolimesnis tekstas nesudomins, kels nuobodulį ir gal net sunervins… arba pažiūrėkite į gerb. M.Stasiulio nuotrauką ir taip pat užsinorėsite paspausti „X“ mygtuką 😀 Lietuvoje krepšiniu „serga“ beveik visi, todėl nenuostabu, kad ir emocijos liejasi laisvai.

Valio! Jei skaitote toliau, vadinasi esate tikras krepšinio sirgalius, fanas ar aistruolis, bent kartą metuose gyventis šia sporto šaka. Krepšiniu gyvena ir A.L.L. klubas. Tiesa, vieni nariai daugiau, kiti kiek mažiau, bet už Lietuvos rinktinę serga visi. O mūsų rinktinė, kaip moteris, nenuspėjama, niekad nežinosi kuo ir kaip nustebins. Šie metai išskirtiniai, nes nusprendėme bent laikinai televizoriaus ekranus išmainyti į tikrą areną ir rinktinės kovas stebėti gyvai. Negi praleisti tokią progą, kai grupės kovos vyko Rygoje, o šis miestas iš Klaipėdos ranka pasiekiamas.

Visgi ne į visas varžybas pavyko gauti bilietus, nors juos įsigijome dar gruodžio mėnesio pabaigoje, tai yra prieš devynis mėnesius iki čempionato. Bijojome, kad nepasikartotų 2011 metų Lietuvos bilietų pardavimo „fokusai“, kai tik pradėjus jais prekiauti tiketa.lt NEtikėtai  „užlūžo“ ir tąkart likome it musę kandę. Šįkart viskas vyko daug sklandžiau. Negavome bilietų į varžybas su Latvija, tad pasitenkinome rungtynėmis su Estija ir Čekija. Žiūrėdami pirmąsias tris rungtynes per TV gerai apšilome ir pasiruošėme Rygai.

20150906_191303Apšilimas buvo itin kokybiškas ir modernus. Rungtynėms su Ukraina rezervavome staliuką. Rezervavome taip sėkmingai, kad visame restorane buvome beveik vieninteliai lankytojai. Garsūs energingi ir emocingi! Antrosioms varžyboms įkūrėme A.L.L. varžybų štabą ir rungtynes stebėjome itin gausiame būryje itin nedidelėje erdvėje. Ačiū Sniegai už šaunų priėmimą! Beje, tas vyrukas nuotraukoje su Airijos užrašu siunčia visiems Lietuvos emigrantams žinią, kad Prancūzijos Lilio miestas visai netoli nuo Airijos ir Didžiosios Britanijos. Kaip reikia sirgti Rygoje buvę fanai parodė, perduodam estafetę jums 😉

Trečiosios varžybos su Belgais vyko darbo dieną. Kas sugalvojo tokį laiką? Gi vis tiek niekas nedirbo. Kas pasislėpęs darbe per kompiuterį žiūrėjo, kas per radiją klausėsi, o kas važiuodamas automobiliu vietoje spidometro žiūrėjo į mobiliojo telefono ekraną. 4G interneto ryšys ir tiesioginė aukštos kokybės varžybų transliacija telefono ekrane. Nesunku įsivaizduoti kur būtų atsidūręs asmuo prieš 20 metų, jei būtų pasakęs, kad varžybų tiesioginę transliaciją stebėjo važiuodamas automobiliu per telefoną… taip technologijos tikrai nestovi vietoje.

20150911_144219Po varžybų su belgais pats laikas ir mums papildyti gausų Lietuvos sirgalių būrį Rygoje. Išvykome nedidelėje, bet motyvuotoje kompanijoje. Tris vaikinukus saugiai nuvežė ir parvežė vienintelė kompanijos mergina – Edita. Automobilyje galiojo griežtas sausas įstatymas. Ačiū jai už tai. Kompanijos agitatorius – Edgaras į Rygą pasiėmė 6 skirtingas Lietuvos maikutes, dėl viska ko, kad nepritrūktų. Taip ir persirenginėjo per dieną po kelis kartus, su viena apranga vaikštinėjo po miestą, su kita į varžybas. Artūras – liko ištikimas A.L.L. ir į varžybas ėjo pasipuošęs klubo atributika pagražinta Lietuvos simbolika. Edgaras ir Artūras užkietėję krepšinio fanai, pusę kelionės į Rygą turėjo labai intriguojančią, kokybišką ir argumentuotą diskusiją apie Lietuvos krepšinį. „Filosofiniai krepšinio pokalbiai BMW gale“, taip tiksliausiai galima apibūdinti tą vaizdelį. Krepšinių varžybų naujokai – Kęstutis su Edita į tokią rimtą diskusiją nedrįso įsiterpti, tačiau varžyboms pasiruošė puikiai. Abu apsipirko fanų parduotuvėje, o Kęstutis su savo laimingaisiais Lietuvos marškinėliais nesiskyrė visas tris dienas. Kęstutis čempionatui pradėjo ruoštis gerokai prieš jį ir užsiaugino Valančiūno palaikymo barzdą! Tiesa, kol kas neatskleidžia, ar žengs dar vieną žingsnį pirmyn ir lygiuosis į Kavaliauską, o gal net Sėklą?

20150909_203239Pirma diena Rygoje skirta susipažinimui. Apsilankėme braliukų palapinėje. Dienos metu ten palyginti ramu, braliukai dalina interviu, akrobatinius triukus atlieka KU Leaderdance šokėjos. Fanų nedaug. Prajuokino vienas, koks 10 – 13 metų estų faneliūkštis, kuris demonstratyviai pasinaudojo prie lietuvaičių palapinės esančiu tualetu, vėliau papūsto žvirbliuko poza ir tvirtu vaikišku žingsneliu žengė į Lietuvos fanų palapinę. Apsižvalgė ir prisėdo, nes niekas problemų neieškojo 🙂 Tai buvo bene agresyviausias ir juokingiausias Estijos krepšinio rinktinės fanas. Įtariame, kad jam mūsų palapinėje labai patiko, nes jį matėme ir kitą dieną ten pat geriantį Coca colą 🙂 O ką veikėme mes? Mes atsakingai degustavome įvairias alaus rūšis, lavinome ir praturtinome savo skonį, tobulėjome dvasiškai 🙂  Žodžiu, atsakingai ruošėmės vakaro varžyboms.

DSC_0187Varžybas stebėti gyvai tikrų tikriausia šventė. Tiek prieš, tiek po varžybų visi fanai šauniai tarpusavyje sutarė. Ir čia kalba ne apie tos pačios šalies krepšinio fanus, bet apie skirtingų šalių. Šiuo atveju Lietuvos ir Estijos fanai vieni kitus sveikinu su pergale ar geromis (estų atveju) varžybos. Pasveikinimai nebuvo formalūs, bet nuoširdūs su „HI 5“ ar apsikabinimais. Rašyti galima daug, bet tą atmosferą tiesiog reikia pajausti. Už širdies gelmių griebia kai visa arena gieda Lietuvos himą, ar kai per minutės pertraukėles plazda didžiosios Lietuvos vėliavos. Varžybos buvo itin įtemptos, jas visi matėte ir atskirai aprašinėti neverta. Didžiausią pagarbą užsitarnavo estijos fanai, kurie labai šauniai palaikė savo rinktinė. Arenoje atmosfera buvo beprotiškai fantastiška! Edgaras minėjo, kad toks pavargęs iš jokių varžybų dar nebuvo išėjęs. Drebėjo ne tik balsas, bet ir kojos, rankos. Gerai, kas gerai baigiasi, bet po tokių varžybų reikėjo papildomo kuro ir ramiai atgauti kvapą.

Rygoje buvo ne vien tik Lietuvos rinktinė ir jos fanai, bet ir Klaipėdos universiteto šokėjų grupė „Leaderdance“. Merginos tikrai šaunios, gražios, gražiai šokia, kuria gerą atmosferą. Atskirą pasirodymą surengė prieš varžybas su Estija prie arenos. Edgaras ir Artūras stovėjo pirmose eilėse ir negailėjo joms plojimų, Kęstutis su Edita stovėjo kiek atokiau. Iš akių matėsi, kad Kęstučiui taip pat patinka jų šokiai, bet jo socialinė padėtis skatino jį savo emocijas išreikšti santūriau. Edita tiek, kiek leido moteriškas išdidumas, taip pat pritarė, kad šoka „neblogai“ 😀

Po varžybų su estais paskutiniųjų varžybų laikėme su nerimu. Dieną skyrėme miesto kultūriniam pažinimui, bandėme apsilankyti keliuose muziejuose ir pratęsėme vakarykščios dienos degustaciją. Prieš varžybas su čekais jautėsi šioks toks santūrumas ir nežinomybė, bet taškas po taško visa arena įsivažiavo ir kas dėjosi vėliau visi kuo puikiausiai matėte. Nematėte tik to, kad po varžybų niekas nesiskirstė. Visa arena plojo atsistojusi, net ir kai rinktinė padėkojusi paliko areną fanai liko savo vietose iki pat 3 milijonai dainos pabaigos. Linksmybės tęsėsi visą naktį. Rygoje buvo sunku, bet atlaikėme, perduodame estafetę Lilio miestui ir naujam Lietuvos rinktinės fanų papildymui.

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide