Minijos žemupio regata 2015

DSC_0180

 

Rugpjūčio 1-2 dienomis dalyvavome kasmetinėje „Minijos žemupio regatoje“, kuri šiais metais buvo jubiliejinė – 10-oji.  Klaipėdos rajono turizmo ir informacijos centro organizuojamas renginys kasmet pritraukia šimtus vandens sporto mėgėjų. Ne išimtis ir šie metai. Norą dalyvauti regatoje pareiškė daugiau kaip du šimtai aistruolių tarp kurių buvo ir 24 A.L.L. klubo nariai.

Iš viso turėjome įveikti apie 22 km vandens keliu nuo Priekulės iki Drevernos. Nors paskutinieji kilometrai plaukiant Vilhelmo kanalu nebuvo patys palankiausi – visiškai stovintis vanduo ir plaukimas prieš vėją, visi dalyviai sėkmingai pasiekė finišą „Strykio“ sodyboje. Šypsenos, gera nuotaika ir puikus oras lydėjo visą kelionę. Finišo vietoje laukianti gardi žuvienė, sportiniai žaidimai, graži aplinka, šokiai iki aušros ir fejerverkai leido pamiršti visą dienos nuovargį ir pasimėgauti puikiu savaitgaliu.

Galime pasidžiaugti, jog šiais metais iškovojome II-ąją vietą ir namo grįžome ne tik puikiai praleidę laiką, bet ir su taure rankose. Ačiū visiems dalyvavusiems ir renginio organizatoriams!

Susitiksime kitais metais!

Data: 2015 rugpjūčio 1-2 dienomis

Veikla: „Minijos žemupio regata“

Dalyviai: Arvydas, Monika, Vitalija, Agnė, Vita, Tomas, Lėja,  Edgaras, Sigita, Viktorija, Žydrūnas, Edita, Kęstutis, Darius A., Darius S., Aivaras, Sniega, Sandra, Neringa

Svečiai: Karolis, Mindaugas,  Pranciškus, Anastasija, Raminta, Lina

Vieta: „Strykio“ sodyba Drevernoje

 

Vita

DSC_0032Pirmąjį rugpjūčio šeštadienį laukė jau net 10-oji „Minijos žemupio regata“ (mano tik antroji, tačiau, manau, jog tikrai ne paskutinė). Tradiciškai visi AL.L.aliečiai susitikome tradicinės degalinės aikštelėje ir pajudėjome link Priekulės, starto vietos. Visi su puikiomis nuotaikomis, DSC_0269pažymėti 22 numeriais + raidėmis susėdę į baidares pradėjome 23 km Minijos ir Vilhelmo kanalo trasą. Mes visi vandenyje, keliaujame pasroviui savo tikslo link. Laimė ar nelaimė kaip čia pavadinsi, bet geičiausiai laimė teko būti irklo draugais su Dariumi, kuris kaip galinis „propeleriukas“ visą trasą be paliovos irklavo. To rezultatas (pasigirsiu 🙂 ) II-oji vieta „Minijos žemupio regatoje“. Pasiekę finišą „Strykio“ sodybą, mūsų laukė gardi žuvienė su nerealaus dydžio samčiu 🙂 Vakare susitikome bei gurkšnojome ekologiškąją arbatą su žolininke Zofija, stryksėjome diskotekoje, valgėme pyragą bei, žinoma, grožėjomės jubiliejiniais fejerverkais. Pernakvoję palapinėse kitą rytą mūsų laukė joga su nuotaikingu jogos treneriu, skanūs pusryčiai ant „Strykio“ sodybos stogo su super gražiu kraštovaizdžiu ir įvairios sportinės rungtynės. Aktyviai bei turiningai praleistas laikas, puikus oras, tai jau antrą kartą patikrintas „Minijos žemupio regatos“ rezultatas. Laukiam sekančios 😉

Sandra

Valio! Ilgai lauktas plaukimas baidarėmis įvyko! Man jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais turiu nors kartą praplaukti baidarėmis. Minijos Žemupio regata organizuojama jau 10 metai ir vis kviečiamas mūsų klubas. Šį kartą galėjome ir nesudalyvauti jų rengiamoje regatoje, bet laiku susiprato, kad be mūsų jiems bus liūdniau ;). Taigi, į regatą užsiregistravo per 200 žmonių, iš jų apie 20 buvo A.L.L. klubo atstovai.

DSC_0264

DSC_0260

Oras buvo pats tas, nei per karšta, nei per šalta, tik Minijos upė galėjo būti šiltesnė. Kai kas sugebėjo netyčia ir išsimaudyti, nespėjus net baidarės nuleisti į vandenį. Bet kaip supratau, moteriškei nuotaikos nesugadino, tai tik dar vienas nuotykis jos gyvenime :). Gerbiu tokius žmones už optimizmą. Mes startavome vieni iš paskutiniųjų, bet plaukimas buvo labai smagus. Vita su Dariumi bei Agnė su Pranciškumi skubėjo ir nuskubėjo, o likusieji mėgavosi saulės voniomis, ramybe, pasyviu plaukimu… Netrūko ir juoko, kai kokios 8 baidarės susijungia į vieną. Vis gaudėme Edgarą su Vitalija, nes jie plaukė su muzika, o Kęstutis su Edita sumastė įsidėti kaljano! Fantastika! Niekada neteko rūkyti baidarėje, bet kaip fainai!!!

Plaukiant 22 kilometrus, daug nuotykių neturėjome. Šį kartą nebepraplaukėme įsukimo į Vilhelmo kanalą, kaip kažkadaise su Tomu. Nors jei ne kiti žmonės, kažin, kaip būtų buvę :). Tiesa, plaukti Karaliaus Vilhelmo kanalu buvo tikra katastrofa… Kelis kartus palūžau, kai tolumoje pamačiau lyg ir stogus, ir sumasčiau, kad ten greičiausiai mūsų sodyba „Strykis“. Deja, priplaukus paaiškėjo, kad ten elektrinės pastatai ir mes tik pusiaukelyje :(. Vanduo stovintis, vėjas prieš mus, tad jei stoviniuosi, gausi plaukti atgal. Nors, kai dar plaukėme Minijos upe, netikėtai galėjo būti visai neblogas nuotykis, kur būtų pasibaigęs liūdnai. Prieš pat tiltą užsišnekėjau ir nepastebėjau, kad po tiltu kaba kažkokie lynai. O dar žmogus stovėjęs ant tilto šaukia „plaukit drąsiai!“. Mes ir plaukiam, tik staiga, prieš akis tie lynai ir jau nebebuvo galimybės jų išvengti, nes plaukėme gana greitai. Kol nusikėliau nuo savęs lyną, vos irklo nepamečiau, bet blogiau buvo, kad tą lyną savo baidarės draugui užmečiau :))). Viskas vyko taip greitai, kad tiek ir tetrūko, kad neapsiverstume… Tiesą pasakius, per tas kelias sekundes spėjau pagalvoti, kiek mažai reikia, kad tu jau būtum vandenyje. Užtenka vieno staigaus pasvyrimo į šoną ir tu jau maudaisi.DSC_0283

DSC_0340Parplaukus, mūsų laukė karšta žuvienė, šiltos arbatos degustavimas prie didžiulio apvalaus stalo. Vakaras buvo vėsus, bet sušilti galėjome šokių aikštelėje ar prie lauželių. Žodžiu, kiekvienas rado sau ką veikti iki pat vidurnakčio. Naktis palapinėje buvo neįtikėtinai šalta, net nepamenu, kada taip šalta būtų nakvoti rugpjūčio pirmoje pusėje. Vasara…

Sekmadienio rytas prasidėjo joga, kurią pravedė jogistas Arūnas iš Palangos. Nuteikė labai linksmai, pramankštino raumenukus tolimesnėms sportinėms rungtims. Šį kartą, rungtys buvo netradicinės, bet teko mėtyti kamuolį į krepšį, įspirti golą, laidyti strėlytes į taikinį ir permušti kamuolį per tinklą. Pirmą kartą buvo estafetė su skraidančia lėkšte, kur Tomas, Viktorija ir Neringa sėkmingai iškovojo antrą vietą.

Galiausiai atėjo laikas apdovanojimams ir išsiskyrimams iki sekančio karto. Ačiū draugams, pažįstamiems už gerai praleistą laiką ;).

Žydrūnas

Šiemet vėl turėjome galimybę sudalyvauti kasmetinėje „Minijos žemupio regatoje“. Nors sinoptikai ir prognozavo, kad šeštadienis ir sekmadienis bus be lietaus, bet po apsiniaukusio ir lietingo penktadienio kilo abejonių ar oras netrukdys dalyvauti regatoje. O ir šeštadienio rytas buvo apsiniaukęs ir vėjuotas, bet vis dėl to šį kartą sinoptikai neapsiriko ir šeštadienis bei sekmadienis buvo be lietaus. Atvykę į starto vietą, užsiregistravom, išsirinkom baidares ir laukėm starto. Po organizatorių sveikinimo žodžio ir paskelbto starto, nusileidom į vandenį baidares ir pradėjom plaukti. Pirmas etapas  vingiuota Minijos upe buvo gan lengvas. Pasileidę pasroviui, apsupti linksma kompanija, iš lėto judėjome tikslo link. Ir taip neskubėdami pasiekėme Vilhelmo kanalą. O čia jau prasidėjo antras etapas,sunkesnisDSC_0313 ir neleidžiantis atsipalaiduoti. Vilhelmo kanale srovės nebuvo, tik priešpriešinis vėjas. Taigi atsipalaiduoti ir atsipūsti nebuvo kaip, nes tik sustojus vėjas neša baidarę atgal. IrDSC_0320 visą antra etapą prairklavę pasiekėme finišą. Po plaukimo linksmybės nesibaigė, tik išlipus į krantą laukė karšta skani žuvienė. Paskanavus žuvienės ir įsirengus stovyklavietę mūsų laukė kosminis futbolas. Nors įsilindus į didžiulį kamuolį trūksta oro ir matomumas menkas, bet žaidimas labai smagus. Nors ir kovojom iš visų jėgų, bet po įtemptos kovos pusfinalyje po baudinių serijos teko pripažinti, kad priešininkai stipresni. Antrą dieną buvo dar daugiau varžybų, tai krepšinis, tinklinis, futbolas, smiginis, ir frisbis, tikrai nebuvo kada nuobodžiauti. Didžiulis AČIŪ regatos organizatoriams už puikų savaitgalį! Na ir žinoma nepamirškim klubietės Editos, kuri apsiėmė organizuoti mūsų dalyvavimą regatoje, AČIŪ jai.

Darius

DSC_0026Tai mano pirmoji „Minijos žemupio regata“, kurioje teko sudalyvauti. Maršruto ilgis apytiksliai 22 km, laikas puikiai tekėjo iriantis Minija. Pasiekus Vilhelmo kanalą teko truputi pavargti, bet galiausiai pasiekėm finišą ir tuo džiaugiamės :). Kadangi buvom prieš paskutiniai tai žuvienės nebegavom :(. Truputi pailsėjus ir užkandus šilto maisto, sulaukėme ir vakarinės programos, kur dalyvavome kosminiame futbole, bei šokiuose pokiuose.  Kitą dieną, kita programa taip pat nenuvylė. Smagus jogos užsiėmimas, įvairios komandinės rungtys.
Savaitgalis praleistas puikiai su puikiais žmonėmis. Ačiū visiems dalyvavusiems ir renginio organizatoriams!
Susitiksime kitais metais!DSC_0214

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide