Moliūgų pjaustymas 2013

Veikla: Moliūgų skobinėjimas

Data: 2013-10-25

Vieta: Palanga, Sandros namai

Dalyviai: Lina, Valdas, mažoji Urtė, Kęstutis, Julija, Tomas, mažoji Lėja, Julijos sesuo Neringa, Indrė, Sandra, Agnė, Darius.

DSC_2078.JPG sumazinta

DSC_2045Tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, A.L.L. klubo nariai ir prijaučiantys, iš moliūgų darė meno šedevrus. Labai džiaugiuosi, kad šiais metais veiklą pagyvino ir dvi mažosios išdykėlės: Urtė ir Lėja. Labai pergyvenau, kaip joms seksis bendrauti, ar turės mano namuose veiklos, bet visi likome maloniai nustebinti. Abi mergaitės atrado sau veiklos ir tėveliams leido be rūpesčių skobinėti moliūgus ir mėgautis bendravimu su draugais. Mūsų buvo daug, bet visi be vargo tilpome tiek „darbo“ kambarėlyje, tiek prie stalo valgant merginų skaniai išvirtą moliūgų trintą sriubytę. Po šių veiklų sekė siaubo filmo žiūrėjimas. Šeimos pasitarė ir nusprendė su savo mažosiomis atžalomis parvažiuoti į namus, nes jau buvo vėloka. Tad liko tik ištvermingiausieji siaubo filmo mylėtojai. Na, žiūrint filmą, paaiškėjo, kad ne visi mylėtojai yra, bet dėl kompanijos, ko nepadarysi 🙂.

Taip pat, reikėtų prie viso šito paminėti, kad spalio 31 d. A.L.L. klubiečiai: Monika, Vitalija, Arvydas, Sigita, Edgaras ir aš vykome į Švėkšną, moliūgų šventę. Ten, tarp daugybės moliūgų, palikome ir savo gražuolius. Manau, kad per naktį jie visi susidraugaus 🙂

 Dalyvių įspūdžiai: DSC_2052

 Lina

                      Vis tamsėja rudens vakarai, bet laiką leidžiant draugų kompanijoje liūdna nebūna 🙂.

Moliūgų pjaustymo veikloje dalyvavome ir mes su visa šeima. Tėtis kūrė moliūgo šedevrą, aš žaidžiau su Urte ir palaikiau visus menininkus. Tikrai taip, o ne kitaip reiktų pavadinti tuos, kurie pjaustė moliūgus.  Kiekvienas padarė po mažą šedevrą. Vienodų nebuvo. Įdomi buvo idėja, kad keletas dalyvių atsinešė trafaretus. Kiti kūrė patys. Smagu buvo stebėti visą darbo procesą, kai tarpais tyla apgaubdavo kambarį, kokio susikaupimo darbas reikalavo. Sandra net specialius moliūgų skobimo įrankius nusipirko, kurie kaip pastebėjau turėjo pasisekimą tarp dalyvių, eilutė buvo susidariusi norėjusių jais pasinaudoti.

Skaniausia susitikimo dalis buvo moliūgų sriubos ragavimas. Tikrai gavosi skaniai, šaunuolės šeimininkės!

Siaubo filmo žiūrėjimo dalį praleidome, nes mūsų mažoji jau akytes trynė. Pakely labai greitai užmigo ir už tai galime padėkoti jos siutimų draugei Lėjai už kompaniją 🙂.

 

DSC_2040  Julija

Nekantriai laukiau penktadienio darbo dienos pabaigos. Kiek laukiau, tiek buvo atseikėta. 🙂 Su visa šeimyna išvykome į Palangą pjaustyti moliūgų! Pakeliui į automobilį pričiupom Kęstutį bei mano seserį Neringą. Painiai ieškoję, bet galop radę Sandrutės namus (jei ne Agnės pamojuota rankelė, tol būtume „miglinėję“ po Palangos pievas 🙂 ) jaukėm įsitaisėm į moliūgų pjaustyklą. 🙂

Sandros namai prisipildė šurmulio, vaikų balsų, pririedėjo moliūgų 🙂. Buvo iškart smagu ir linksma.

Netrukom sutūpti ant grindų ir sofų bei nusičiupti aštriausius peilius. Visi kibo į darbus ir rengėsi parodyti savo neeilinius gabumus pjaustymui bei herojaus atvaizdavimui moliūgo žievėje.

DSC_2056Aš piešiau veidelį, o Tomas skaptavo „vidurius“. Sesuo Neringa ėmėsi pjaustymo. Tad ką, visi pasidalinome darbais ir pareigomis! 🙂 Man asmeniškai pjaustymas buvo rizikingas dalykas. Mane sesuo išsyk iškritikavo, kad vargšam moliūgėliui ne taip nosį išpjoviau. 🙂 Tad dekoravimo reikalų estafetės perdavimui nesipriešinau. 🙂 Fotografavau dirbančius ir puikiai nusiteikusius dalyvius bei tiesiog mėgavaus puikiu rudens vakaru.

Man labiausiai patiko akvariumas. 🙂 Kaip ir Lėjai bei Urtei. 🙂

Ir dar labai patiko gardžiausia kada nors ragauta moliūgų trinta sriuba (!). Ak, kaip buvo skanu!!! Garbė šeimininkėlėms!!! Idėja kitiems gigantiškiems moliūgams ir jų gardžiai baigčiai! :)))

Turbūt labiausiai buvo gaila, kad teko išvykti per patį įdomumą – t.y. siaubo filmų žiūrėjimą su visais… Turbūt nieko nėra smagiau kaip visiems žiūrėti „siaubiaką“  kartu. Na, bet kitiems metams manyčiau jau bus galima pasiplanuoti laiką, kad vakaras ir šauni bei įdomi veikla būtų išbaigta iki galo. 🙂

Ačiū Sandrutei!!!

Už svetingumą, jaukumą bei šypsenas!

DSC_2022  Tomas

                      Dar viena graži, tradicine tapusi A.L.L. veikla – moliūgų pjaustymas ir moliūgų sriubos smaguriavimas erdviuose, bet labai jaukiuose Sandros namuose Palangoje. Mūsų šeima (aš, Julija ir mažoji Lėja) šioje veikloje dalyvavo pirmą kartą, todėl nežinodami ko tikėtis, nepasikuklinome ir su moliūgu. Moliūgas iš močiutės sodo svėrė šiek tiek daugiau nei 10 kg ir dydžiu buvo panašus į pono Pomidoro galvą iš animacinio filmuko „Čipolinas“. Mūsų mažoji Lėja, kaip ir Linos bei Valdo Urtė nelabai domėjosi moliūgais. Vienai įdomesnės buvo žuvytės akvariume, o kitai mamos draugija 🙂. Moliūgų pjaustytojų sugužėjo beveik pilna troba. Dar daugiau prasmės susibūrimui suteikė buvusi klubietė Indrė, kuri iš artimosios Skandinavijos trumpam atvyko aplankyti gimtąją Marijos žemelę. Skandinaviški saldainiai tiesiog „sprogo ore“. Akys raibo nuo kambaryje suneštų moliūgų gausos ir dydžių įvairovės. Ratelio viduryje buvęs dubuo gana gretai prisipildė moliūgų vidaus organų turiniu, kuris vėliau virto gardžia trintų moliūgų su apelsinais sriuba. Vakarojimo metu netrūko pokštų ir įvairiausių istorijų. Mažiausiai Nobelio premijos pokštų srityje vertas „bajeris“ su „veidu į sieną“ stovinčiu televizoriumi. Anot Sandros, jis neveikė. Bet čia priėjo Kęstutis ir tarė – „jis nubaustas“ 🙂. DSC_2036Moliūgų veidukai netrukus jau švietė žvakių šviesoje sustatyti ant palangės, panašiai, kaip per filmus rodo – „kaip prieš sušaudymą“ 🙂. Kiekvienas paslapčiai džiaugėmės, kad draugo peilis buvo per mažai pagaląstas ir velniai žino, kas ten jam išėjo 🙂. Tačiau bendroje krūvoje vaizdelis buvo visai neblogas. Kaip pirmą kartą, turiu pripažinti, kad moliūgų pjaustymas yra labai įdomus užsiėmimas, reikalaujantis pačių įvairiausių sugebėjimų iš budelio. Neužtenka tik nukirsti galvą moliūgui sode. Reikalingos ir medicininės – chirurginės žinios (moliūgo skrodimas), piešimo sugebėjimai (norimo veiduko nupiešimas ant moliūgo), kovos menų ir mikrochirurgijos sugebėjimai (puikus peilio valdymas, darant plastinę operaciją). Pažymėtina, kad virtuvės šefo įgūdžiai vainikavo viską, kas buvo padarytą tą vakarą. Todėl Indrei, Agnei ir Sandrai visi sutartinai užskaitėm laiką, praleistą virtuvėje. Kadangi televizorius atlikinėjo savo bausmę kampe, tai vakaro siaubo filmą (dar viena graži šios veiklos tradicija) teko žiūrėti šiuolaikinių technologijų pagalbą per nešiojamąjį kompiuterį. Kadangi televizoriaus spintelė irgi buvo ne kokios nuotaikos, tai kompiuteris įsitaisė žiūrovų akių lygyje ant „bokšto“ iš dviejų viena ant kitos sustatytų „taburečių“.  Deja negaliu papasakoti apie filmą, nes saulutė jau žaidė slėpynes, o mažoji mūsų princesė ruošėsi namo. Teko girdėti, kad kambario tamsa suteikė papildomų efektų ir buvo tokių, kurie naktį nesudėjo bluosto. Reziume galiu drąsiai konstatuoti, kad meninė – kulinarinė veikla su trupučiu siaubo pipirų prieskoniu pavyko puikiai.

DSC_2005  Indrė

Labai apsidžiaugiau, kai prieš išvažiuojant iš mylimos Lietuvos, spėjau sudalyvauti antroje ALL veikloje. Moliūgų pjaustymas neatsiejama šventė prieš mano gimtadienį. Tad apie nedalyvavimą net nepagalvojau.

Veiklą organizavo Sandra ir kaip visada moliūgų „skrodimas“ vyko Palangoje.

Dalyvavo daug moliūgų mylėtojų. Prisijungė Tomo ir Linutės gausi šeimyna. Savo atžalas pratina prie klubo veiklų. Tikiu, kad augina ADSC_1999LL naująją kartą 🙂

Moliūgų buvo įvairių dydžių, nuo didžiausio iki mažiausio. Mano buvo vienas iš mažesniųjų. Iš tikro konkuravau su Agnės. Mano taktika buvo paprasta, nes norėjau vėl jungtis prie moliūgų sriubos virimo. Kas jungėsi virti sriubos, nesunku spėti. Tai Agnytė, kurios moliūgas taip pat buvo mažas. O vėliau prisijungė ir pati namų šeimininkė, kuri pasiūlė virti sriubą ne pagal tradicinį receptą. Sriuba gavosi labai skani ir buvo įvertinta alaliečių. Kitais metais virti sriubos pažadėjo Darius. Dariau, jau gali ieškotis recepto!

Išgražinti moliDSC_2055ūgai buvo sudėlioti ant palangės ir uždegtos žvakės. Įamžinus nuotraukose atėjo metas siaubo filmui. Kęstutis įrašė net tris filmus. Pasirinkome iš jų patį baisiausią. Darius ir Kęstutis, filmo metu, gąsdino mus ir jiems pavyko ne syki tai padaryti. Filmas buvo išties pats baisiausias. Net kelias naktis iš eilės tas filmas neleido ramiai užmigti 🙂 Dėkoju Kęstučiui 😀

Tai tradicinė veikla, kuri vyksta kiekvienais metais, bet būna vis kitokia 🙂

Didelis AČIŪ Sandrai! Gera buvo vėl visus pamatyti ir pasibūti. Tikiuosi greitai sudalyvauti ir kitoje ALL veikloje.

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide