Moliūgų šventė Švėkšnoje

Nepirmą kartą buvo organizuojama išvyka į Švėkšną, moliūgų šventę. Ne išimtis ir šiais metais. Veikla vyko dvi dienas. Pirmą dieną pjaustėme moliūgus, sekančią dieną vykome į Šventę.

 

20151030_200258

 

 

 

 

 

VEIKLA: Moliūgų šventė Švėkšnoje.

DATA: 2015-10-29 ir 2015-10-30

DALYVIAI: Agnė, Arvydas, Edgaras, Monika, Neringa, Sigita, Vitalija, svečias – Barsis.

Štai dalyvių įspūdžiai:

20151029_174423

VITALIJA:

Ruduo… Dienos vis trumpesnės, saulės vis mažiau, o naktys ilgėja ir tamsėja… Taigi Švėkšnoje organizuojama moliūgų ir žibintų šventė „Mes už šviesą“ – puiki ir unikali idėja. Jau tradicine tapusi klubo veikla šiemet buvo organizuojama net dvi dienas – penktadienį kelionė į Švėkšną, o išvakarėse, t.y. ketvirtadienį, pasiruošiamieji darbai – moliūgų skaptavimas. Moliūgų skaptavimas man jau seniai tapo tradicija, turbūt dar nuo pradinių klasių, kai anglų kalbos mokytoja supažindino su šia švente, surengdama man pirmąjį mini Halloween‘o vakarėlį. Nuo tada kasmet spalio pabaigoje namie skaptuodavau moliūgus. Tačiau daryti tai su draugais juk linksmiau 🙂 Todėl mielai prisijungiau prie Arvydo, Monikos ir Agnės ketvirtadienio vakarą suteikiant moliūgams naujus veidus. Mums įnirtingai padėjo ir Monikos ir Arvydo šuniukas Barsis, linksmino savo išdaigomis bei padėjo „naikinti“ moliūgų atliekas. Vakarą praleidom labai linksmai ir jaukiai. Neilgai trukus ant palangės jau puikavosi trys „gąsdinantys“ moliūgų veidai, nors FB draugų nuomone, labai jau linksmi ir mieli jie mums gavosi. Iš likusios „moliūgienos“ Monika išvirė labai skanios moliūgų sriubos, o po to dar ir pyragėliu pasivaišinome. Kaip ir sakiau, linksmas ir jaukus vakaras.

Susirinkę visus moliūgus, penktadienį vakare pajudėjome iš Klaipėdos į Švėkšną. Agnė su mumis keliauti negalėjo, tačiau prisijungė Neringa. Na, ir žinoma ištikimasis šventės dalyvis Barsis 🙂  Kelionė, kaip ir buvo galima tikėtis, pareikalavo kantrybės. Prie Švėkšnos susidarė kamštis mašinų. Tačiau laikas neprailgo besišnekučiuojant ir netrukus jau vaikščiojom po moliūgų šviesomis apšviestą parką. Reikia pastebėti, kad moliūgų šiais metais mažiau buvo. Na, bent jau taip atrodė. Tačiau šventėje nei žmonių, nei geros nuotaikos netrūko. Suradę puikią vietelę šalia tako, patupdėme ir savo moliūgėlius. Neringa su savimi vežėsi savo moliūgą. Ji prisipažino, kad tai jos debiutinis darbas, tačiau moliūgas buvo įspūdingas – uždegus žvakelę į mus staiga žvelgė kraupus ir įstabus klouno veidas, kuris sulaukė nemažai dėmesio ir iš kitų šventės dalyvių. Praeinant pro šalį matėme, kaip šalia Neringos „klouno“ fotografuojasi ir vaikai, ir suaugę 🙂 Vienintelė bėda, kad mažiausiam mūsų ekipažo nariui, Barsiui, šventės ir žmonių buvo šiek tiek per daug, todėl neilgai pavaikščiojus Monikai ir Arvydui teko grįžti atgal į mašiną ir nuraminti mažąjį bailiuką. Na, o mes su Neringa dar pasivaikščiojome tarp moliūgų, pasidžiaugėme žmonių kūrybiškumu, talentu ir išradingumu bei bendra nuotaika ir atmosfera. Užėjome ir į muziejų, kur įsigijome labai skanios žolelių arbatos bei po naminį keksiuką su moliūgų sėklomis. Arbata ir keksiukai sušildė, o šimtai naujus veidus parodžiusių moliūgų patvirtino, kad net ir tamsų bei šaltą rudenį – mes už šviesą!

Šventė labai patiko, todėl ačiū Arvydui už suorganizavimą, o kitiems dalyviams už puikią nuotaiką. 🙂

NERINGA:

Arvydas suorganizavo puikią išvyką į Švėkšnos šventę. Žinoma aš nesitikėjau, kad kelionė į ją užtruks tiek ilgai (apie 2 valandas). Netoli Švėkšnos bestovint ilgoje automobilių eilėje merginos jau buvo beprarandančios kantrybę ir ragino Arvydą sustoti už miesto ir eiti pėstute, bet jis nepasidavė ir nuvežė mus į patį miesto šurmulį. Tiesa pasakius maniau, kad pralaukus automobilių eilėje išlipę pajusim laisvę, bet po miestą vaikščiojo tokia gausybė žmonių, kad net mūsų kompanionas šuniukas jautėsi ne itin drąsiai. Taigi žmonių minioje su paruoštais moliūgais, keliavome link prūdo. Savo grožybes palikome miškelyje grožėtis kitiems žmonėms. Prietemoje vaizdas buvo neapsakomas: daug šviečiančių moliūgų, vandenyje plaukiojančios  žvakutės ir daugybė susižavėjusių žmonių aikčiojančių prie meno šedevrų iš moliūgų. Dar ypatingas buvo Švėkšnos dvaras, kuriame buvo labai skani žolelių arbata, o dar skanesnis kakavinis keksiukas su moliūgų sėklomis. Taigi smagu, kad toks mažas miestelis sugeba pritraukti tokį kiekį žmonių ir pralaukus ilgoje eilėje savo atmosfera ir vaizdu nenuvilia atvykusiųjų. Ačiū Arvydui ir Monikai už dar vieną pirmą kartą.

20151029_194948 20151029_202943

 

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide