Pabėgimas iš Alkatraso

Nauja įdomi veikla A.L.L. Klubo istorijoje – „Pabėgimas iš Alkatraso“, tai logikos, greitos reakcijos ir pastabumo „žaidimas“, norint išsilaisvinti iš kalėjimo. Smagus savęs išbandymas ir įrodymas, kad gali arba negali dirbti kartu su komanda dėl bendro tikslo.

 20150328_141028

Veikla: „Pabėgimas iš Alkatraso“

Data: 2015 ­03 ­28

Dalyviai: Agnė, Aivaras, Darius, Edgaras, Neringa, Sandra, Vita

Neringa

Sveiki, pasidalinsiu savo pirmosios veiklos su A.L.L. Klaipėda klubu įspūdžiais, kurie tikrai nenuvylė, o dar labiau pakėlė entuziazmą jungtis prie klubo ir dalyvauti tolimesnėse veiklose.

Taigi pabėgimas iš Alkatraso kalėjimo reikalaujantis logikos, greitos reakcijos ir susikaupimo (negalima pulti į paniką ar pasimesti). Mūsų komanda buvo puiki, visi ieškojo, kažką darė ir tai padėjo mums pabėgti iš kalėjimo. Įėjus į kalėjimą buvo nelabai jauki aplinka ir dar nepažinojau savo grupelės narių, bet supratau, kad viskas prasideda ir reikia kažką daryti. Taigi visi puolėme apžiūrinėti visko ir kiekviena smulkmena atrodė kaip užuomina (net išmatos ant klozeto). Pirmą užuominą įveikėme gan greitai, kuri nepasirodė sudėtinga. Tačiau antrai jau prireikė užuominos, po kurios greitai susigaudėme ir vėl įvykdėme etapą. Atidarius bunkerio duris dūmai ir garsas nesutrukdė greitai susiorientuoti ir patekti į paskutinįjį kambarį. O čia buvo sudėtingiausia, reikėjo ypatingo atidumo, aiškumo atskirti kas panaudota ir nebereikalinga, o į ką dar turime atkreipti dėmesį, nors pas mus komandoje buvo šiek tiek chaosas ir betvarkė. Bet pasirodo tai nebuvo blogai, nes vienas ieškojo vienų dalykų kitas kitų, o iš to radome nemažai atsakymų vienu metu, kuriuos sujungę įvykdėme užduotis. Aišku reikėjo šiek tiek užuominų, kad išeitume… Taigi išėjus iš kalėjimo yra siekiamybė praeiti kitas panašias rungtis be jokių užuominų, o tik naudojantis savo ir komandos narių pastabumu ir logika. Bėgimo iš kalėjimo 45 minutės prabėgo akimirksniu, kaip 15 minučių, tai reiškia, kad veiklos tikrai buvo. O vėliau buvo smagus stebėjimas per monitorių, kaip kita komanda bando ištrūkti. Mano įspūdžiai apie šią veiklą patys geriausi ir tiem, kas nebandė pabėgti iš kalėjimo visiems rekomenduoju pabandyti, nes patirti laisvės jausmą po įkalinimo yra nuostabu, kai gali nuvažiuoti į kiniečių restoraną ir mėgautis tradiciniais kiniečių patiekalais, besidalinant emocijomis po pabėgimo.

Vita

Šeštadienio popietė prasidėjo kiek neįprastai ­ ALKATRASU. Kai Agnė pasiūlė tokią dar neišbandytą veiklą, tokiu skambiu pavadinimu, suintrigavo, tad, prisipažinsiu, “pagooglinau” ir, žinoma, “pafeisbukinau” apie kadaise buvusį realų JAV kalėjimą (dabar jau muziejų) ir “klaipėdietiškąjį”. Juk reikia turėti kažkiek žalio supratimo, kas per daiktas tas Alkatrasas, kuriame kalėjo net ir mūsų tautietis Alvinas Karpis. Pasirodo, mūsų (lietuvių) būta net ir ten. Kai pagalvoji, kur tik mūsų nėra… Na, bet gal nesiplėsiu.

Atvykę į Alkatraso buvimo vietą teko šiek tiek paklaidžioti. Pasirodo, net ir norint patekti ir “prisiduoti” į kalėjimą savo noru nėra taip paprasta. Kiek paklaidžioję, radome įėjimą. Prie jo mus pasitiko Alkatraso šeimininkas. Burtų keliu susiskirstėme į dvi komandas. Na, ir prasidėjo linksmybės… Idėmiai išklausę taisykles, buvome surakinti grandinėmis, “nupyškinti” (nufotografuoti  ) prie nusikaltėlių sienos, įleisti ir užrakinti Alkatrase. Kas toliau vyko neatskleisiu, tegu kiekvienas apsilanko ir patiria pats šią superinę pramogą. Galiu tik patikinti, jog išėjome sveiki, gyvi ir, žinoma, kupini gerų emocijų. Organizatorius prižadėjo, jog atsiras naujas Baltųjų rūmų kambarys. Su nekantrumu lauksiu, kada, galėsiu išbandyti naujas užduotis. Adrenalinas, smegenų pamankštinimas, geros emocijos, komandinis darbas ­ visa tai, mano nuomone, garantuojama apsilankius klaipėdietiškajame Alkatrase.

Sandra

Kažkada, po Naujų Metų, gavau žinutę į telefoną su reklama apie Alkatrasą. Pamaniau, kad tai susiję su „Pildyk“ buvusiu žaidimu „Naktynės“, kur prieš penkis metus dalyvavome. Todėl visiškai nesigilinau ir pamiršau. Po kiek laiko, reklama pradėjo šmėžuoti „Facebook“ platybėse. Paskaičiau, kad tai pabėgimas iš kalėjimo, bet nieko konkretaus nebuvo, tad ir vėl pamiršau. Ir štai, tikėtai netikėtai apie pabėgimą iš Alkatraso užsiminė mūsų Agnė su pasiūlymu sudalyvauti. Agnė taip įtikinamai papasakojo, kas ten per veikla, kad sekančią naktį net sapnavau, kad pasiskirstėme komandomis ir keliaudami iš vienos patalpos į kitą, atlikinėjome įvairias užduotis. Kas idomiausia, jog Agnė nesismulkino ir nieko nepasakojo, ką konkrečiai reikės daryti (manau, kad pati nežinojo), o aš susapnavau sapną, kuris (vėliau paaiškėjo) atitiko realybę. Pati negalėjau tuo patikėti… Bet tai buvo ženklas, kad būtina sudalyvauti! Labai džiaugiuosi šiuo žaidimu, sakyčiau, kad tai mano svajonių žaidimas, kur dalyvaučiau ir dalyvaučiau… Nereikia daug žinių iš enciklopedijos knygų, užtenka tik loginio mąstymo ir tu jau gali drąsiai dalyvauti šioje veikloje. Lietuvoje tai naujovė, bet kaip minėjo Robertas, pabėgimas iš Alkatraso plačiai paplites užsienio šalyse. Labai norėčiau papasakoti plačiau, kokios užduotys buvo, bet nenoriu jų išduoti, kad ir kiti pajustų tą malonumą. Sako, kad užduotis keičia, bet principas tas pats. Todėl geriausia, kai eini absoliučiai nieko nežinodamas. Ech, tas atradimo džiaugsmas ir įsijautimas į žaidimą! Noriu pasidžiaugti burtų keliu sudaryta gauja (Vita, Aivaras, Sandra, Neringa), kuri buvo išties labai protinga ir sumani. Sakė, kad pabėga iš kalėjimo apie 60% komandų ir mano komanda buvo viena iš jų.

Sekančiai gaujai buvo sunkiau, nes buvo sudaryta iš trijų galvų (Agnė, Edgaras, Darius), o ne keturių, todėl jiems pritrūko laiko ir papuolė į tą 40%. Kai pati dalyvavau žaidime, tai net nelabai pastebėjau, kaip mano komandos nariai elgėsi, rodos, kad kalbėjome mintimis, vienas kitą supratome iš žvilgsnio. O kai dalyvavo kita ALL komanda, turėjome galimybę stebėti per filmavimo kameras, kaip kas elgiasi. Šis žaidimas labai gerai patikrina žmones, atsiskleidžia visai kitos savybės, kurių galbūt net ir nepastebėtum normaliame gyvenime :).

Žodžiu, veikla labai vykusi ir jau laukiu nesulaukiu tęsinio…. :))))

20150328_13060720150328_13011520150328_13005120150328_120838

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide