Pažintinė Aikido treniruotė

     Mane jau seniai žavėjo viskas, kas susiję su Japonijos kultūra, jos mistiškumas, preciziškumas, pagarba. Todėl neseniai mano rankose netikėtai atsiradus knygai Hagakurė, prisiminiau seniai pamirštą svajonę iš arčiau susipažinti su rytų kovos menais. O kad pažintis būtų linksmesnė, nusprendžiau paieškoti bendraminčių mūsų klube ir drauge su kitais klubiečiais išbandyti kažką naujo.

     Rytų kovos menų centras Budokan suteikė mums tokią galimybę, todėl pirmiausiai noriu padėkoti jiems už puikų ir šiltą bendravimą ir bendradarbiavimą, organizuojant šitą veiklą, bei puikią ir įdomią pažintinę ir aktyvią pamoką.

Veikla: Pažintinė Aikido treniruotė

Data: 2015-10-09

Vieta: Rytų kovos menų centro Budokan salė „Kultūros fabrike“

Dalyviai: Agnė, Arvydas, Darius, Edgaras, Kęstutis, Monika, Neringa, Viktorija, Vilius, Vita, Vitalija, Žydrūnas.

3

O štai kai kurių dalyvių įspūdžiai:

Agnė: Nors akimirką pabūkime Steven‘ai Seagal‘ai  🙂 

Išgirdus iš Vitalijos pasiūlymą sudalyvauti Aikido treniruotėje, pirmas vaizdas, kuris šovė į galvą, buvo būtent šio Holivudo aktoriaus veidas. Nuo pat vaikystės mėgau kovinius filmus, tikriausiai esu mačiusi beveik visus filmus, kuriuose vaidina šis aktorius, taip pat visus filmus, kuriuose vaidino Dolphas Lundgrenas, Chackas Norisas, Jean Klodas van Damas, Jet Li, ar Marcas Dacascos 🙂  Tad kaip gi galėjau atsisakyti sudalyvauti tokioje veikloje?

Taigi, sulaukus penktadienio vakaro, pasiruošus pirmajai pažinčiai su kovos menais, keliaujame į naująjį „Kultūros fabriką“, kuriame ir vyks pirmas susidūrimas akis į akį su Aikido.  Susirinkusieji spurda, jaudinasi ir laukia nesulaukia, kada patys pabandys smagiuosius Aikido „triukus“, bet visgi viskas prasideda nuo trumpo Aikido, kaip kovos meno, gyvenimo būdo ir jo istorijos pristatymo. Smagiai kaip mokykloje susėdome ant kėdžių, išklausėme pristatymą, paįvairintą PowerPoint skaidrėmis apie Aikido atsiradimą. Po to keliavome ant tatamio, specialios dangos, išmokti savotiškų savigynos būdų. Tikriausiai mažai kas su manimi ginčysis, kad Aikido labiau savigynos sportas. Taigi, susiskirstėm poromis ir pradėjom skriausti vieni kitus 🙂  Drįsčiau teigti, kad pakartoti mokytojų judesius nėra jau taip lengva, kaip iš pat pradžių pasirodė. Nors ir kaip stengiausi judesius pakartoti ant Kęstučio, daug kas iš pradžių neišėjo, kad net kelis kartus mokytojai turėjo prieiti ir dar kartą parodyti. Ir visgi pavyko ne kartą paklupdyti Kęstutį ir priversti man paploti 🙂  (turiu galvoje, paploti, kad paleisčiau). Žinoma, ir Kęstutis smaginosi užlaužinėdamas rankas man, bei priversdamas tūpt ir plot 🙂  Tikiuosi niekad neteks tokių judesių panaudoti reikalui esant, bet žinoti keletą judesiukų, kurie galėtų padėti susitvarkyti su besikabinėjančiu triukšmadariu, nepakenks.

Taigi, ačiū Vitalijai, kad suorganizavo naujos pramogos išbandymą, ačiū Aikido sporto bei kultūros propaguotojams už šaunią patirtį, viliuosi, kad ne vienas asmuo susidomėjo Aikido ir pratęs Aikido žinių gilinimą ant tatamio treniruočių metu.

1

Kęstutis

Penktadienio vakaras nenuėjęs veltui. Tikriausiai taip reiktų įvardyti tą vakarą praleistą Kultūros fabriko palėpėje. Visada norėjau pamatyti japonišką kovos meną iš arti, tai pasitaikius progai būtinai sudalyvavau pirmojoje Aikido pamokoje. Įdomūs mokytojai papasakojo šiek tiek istorijos, pristatė patį Aikido, papasakojo apie jo kilmę ir pan. Paskui basomis kojomis buvome susodinti ant tatamio. Mokytojai parodė pradinius judesius, kuriuos teko ir mums atlikti. Tą vakarą išmokome keletą savigynos judesiukų, kuriuos reiktų dar patobulinti, bet esmė aiški. Ačiū Vitalijai už suorganizuotą veiklą.

2
Viktorija

…Ko gero pradėsiu nuo to, kad į šią veiklą ne nėriau stačia galva, o buvau užregistruota. Nežinojau, nei kas manęs laukia, nei ko tikėtis. Žinojau tik tiek, kad AIKIDO tai kovų menas. Lengvai įkalbama ir neturėdama kitos išeities sutikau sudalyvauti šioje veikloje, ir pažiūrėti, kas tas AIKIDO ir su kuo jis „valgomas“. Susirinkome visi, kurie buvome užsiregistravę, persirengėme ir nuėjome klausytis teorinių žinių apie kovų meną. Teorija, priešingai negu praktika, man patiko mažiau… Sėdėdama ant kėdės nekantriai laukiau, kada gi galėsime eiti ant ‘tatamio’ ir išbandyti savo jėgas. Mano laimei, ilgai laukti nereikėjo. Prasidėjus praktiniams užsiėmimams man teko praktikuotis su Vita ir Žydrūnu. Vitos nenorėjau stipriau suspaust ar išgąsdint, tad keletą judesių stengiausi atlikti kuo švelniau, o kai poroje savo galimybes rodžiau Žydrūnui, tada savo jėgų netaupiau. Atlikau išmoktus manevrus ir buvau euforijoje, kad man pavyko. Žydrūnui taip pat leidau mokytis, tik žinoma, su manimi jis elgiasi švelniai, kaip ir pridera tikram vyrui 🙂 . Reziume – veikla man patiko, praktinė dalis labiausiai „vežė“. Iš veiklos išėjau pakylėta, nors visad sakiau, kad muštynės ir smurtas ne mano būdui, tačiau AIKIDO menas nepasirodė labai agresyvus. Dėkoju Vitalijai už suteiktą galimybę išbandyti visiškai naują, neįprastą, sportinę veiklą.

Ačiū.

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide