„Švyturių ralis“ 2013

Veikla: „Švyturių ralis 2013“

Data: 2013-10-26

Dalyviai: Arvydas, Monika, Agnė ir Edgaras

plakatas_svyturiu_ralis

Pirmą kartą organizuojamas „Švyturių ralis“ labai sudomino, todėl nusprendėme sudalyvauti. Ir ką gi, rezultatas pranoko lūkesčius 🙂 Tikrai nesitikėjau, kad bus taip smagu. Labiausiai bijojau, kad nuotaiką sugadins kaip tyčia prastas oras – lietus ir stiprus vėjas, tačiau kaip sakoma, nėra blogo oro, yra tik netinkamas apsirengimas. O mūsų nuotaika buvo puiki. Kiek teko matyti iš gausaus būrio kitų ralio dalyvių, visų nuotaika taip pat buvo puiki. Mūsų komandai pasisekė: ekipaže buvo Edgaras ir Agnė, kurie Šilutės apylinkes žino kaip nuluptas, bei Arvydas, kuris vairavo kaip tikras specas net ir esant šiek tiek ekstremalioms sąlygoms :-). Tad gana greitai (per 3 val. ir 47 min.) įveikėme visas užduotis, aplankėme visus Švyturių ralio punktus ir dar spėjome Rusnėje nusipirkti skanios rūkytos žuvies. Ačiū renginio organizatoriams už įdomų renginį ir visiems dalyviams už puikią nuotaiką.

untitled

Edgaras  

Pirmasis “Švyturių ralis“ – veikla kuri sudomino tik perskaičiuos pavadinimą. Iš veiklos aprašymo atrodė, jog bus gera popietė pasivažinėjant po gimtąsias vietas. Na dėl sąvokos „graži popietė“ galima pasiginčyti, bet kaip sako oras „patys jūs blogi“. Nors lauke beveik visą laiką lijo, bet tai beveik nei kiek netrukdė. Tiesa, gal šiek tiek iš toliau atvykusiems dalyviams sunkiau tapo pamatyti visą pamario grožį.

Džiugu, jog Monika užsikrėtė šia idėja ir savanoriškai apsiėmė organizuoti šią veiklą. Tiesa, kiek nustebau, kad iš A.L.L. susidarė tik vienas ekipažas, kai viso dalyvių buvo 55 automobiliai! Miela liaudis, jūs net patys nežinote kokią šaunią progą praleidote! Galiu tik paguosti, jog šis renginys organizatoriams pasiteisino su kaupu ir kitais metais taps jau tradiciniu 🙂 Taigi, ką mes patyrėme, kad buvo taip šaunu?

Viskas prasidėjo dar tamsoje. Monika taip svajojo apie šią veiklą, kad net pamiršo pranešti Agnei jos pradžią. Nedidelis nesusipratimas, bet Agnė atsikeršijo 🙂 Atsikeršijo nesusikalbėjimu, su ta pačia Monika ir sumaišė Ikiukus Klaipėdoje. Nieko, truputis pasivažinėjimo pirmyn – atgal ir jau visi buvome automobilyje. Smagu buvo tai, kad gauta legenda ir užduotys nebuvo sunkios, tačiau interneto ir kitų išmaniųjų  technologijų pagalba nebuvo galima pasilengvinti sau užduočių. Visur reikėjo nuvažiuoti ir gauti reikiamus antspaudus ar parašus. Arvydas šauniai vairavo, aš šauniai sėdėjau gale ir mėgavausi kelione 🙂 Net nepastebėjau, kaip švyturys keitė švyturį ir tos keturios valandos kelionėje greitai praėjo. Smagūs prisiminimai liks iš matytų šypsenų kitų dalyvių veiduose, iš degančio entuziazmo akyse ir apėmusio adrenalino. Per lietų bėgančios į punktą vidutinio amžiaus moteriškės atrodo tikrai linksmai 🙂

Trumpai tariant veikla buvo tikrai įdomi, laimėti nesitikėjome, neplanavome, bet pasiektas rezultatas maloniai nustebino. Startavome 12 ir finišavome 12 🙂 smagu ir ačiū už kompaniją!

2

Agnė

 

“Švyturių ralis” Intriguojantis pavadinimas, ar ne? Pirmoji tokia veikla, kurioje sudalyvavo 4 A.L.L. klubiečiai, pasiryžę nukeliauti 200 kilometrų kelionę kad išspręstų labai smagias užduotis.

O viskas prasidėjo taip…

Šeštadienį, tikriausiai pačią bjauriausią savaitės dieną (žinoma kalbu apie orą, kadangi buvo baisiai šlapia), duotas startas prie Klaipėdos švyturio pradėti “Švyturių ralį”. Startavo AL.L. komanda, pažymėta vėliavėle numeris 12. Ne pilna, kadangi Agnė neinformuota Monikos (Monika, aš nepykstu :-). „Gonginė joga“ turėjo tave išbalansuoti 🙂 ) apie registracijos ir starto pradžią, ilgokai gulinėjo lovytėje po moliūgų pjaustymo vakaro. Visgi išsiridenusi iš lovos ir prisijungusi prie 12- osios komandos, įsijungiau į „Švyturio ralio“ pramogas. Jau važiuojant mikroautobuse (prisijungti prie komandos) radijas klegėjo apie pirmąjį „Švyturio ralį“, kuriame užsiregistravo nelauktai didelis skaičius komandų, netgi 55. Ką jau kalbėti, kad komandos buvo susibūrusios ne tik iš klaipėdiečių, bet ir mažeikiškių, neringiškių, telšiškių, kauniečių ir kitų Lietuvos kampelių. Daug žadančiai nuskamba!

Keliaudami po ralio „taškus“ supratau, kiek daug mūsų krašte objektų, siejamų su švyturiais ir pastebėjau tai, ko praktiškai niekada nepastebėdavau einant pro tam tikrus objektus. Tarp tokių dalykų galėčiau paminėti „knechtus“ , kurie savotiškai įrėmina „Švyturio“ areną. Šalia jos ir arenoje tenka praleisti nemažai laiko, tačiau niekad nebuvau atkreipus dėmesį į tuos pilkus „grybukus“, kuriuos ralio metu reikėjo suskaičiuoti. Buvo išties smagu stebėti, kai per pliaupiantį lietų kitų komandų nariai bėga aplink areną skaičiuodami juos. Atlikus visas reikiamas užduotis, kelias vedė Kintų link, kur reikėjo rasti Kintų kepyklą, medį Kintų mokyklos parkelyje. Smagu buvo stebėti, kai šlapiu parku lekia tiek jaunas, tiek vyresnio amžiaus asmuo, stengdamasis surasti tikslą greičiau nei kito ekipažo narys. Aplankę reikiamus taškus Kintuose, sukome link Ventės rago. Štai čia ir laukė didžiausia koncentracija konkuruojančių komandų. Kas bėgte, kas pėstute skubėjo skaičiuoti Ventės rago švyturio laiptelių, ieškoti ženklo su fraze iš 21 žodžio, ar taip reikiamo lipduko. Atlikę reikiamas užduotis Ventėje, skubėjome į Šilutės muziejų, mano buvusią darbovietę. Keista, bet ir savotiškai smagu buvo pamatyti tą seną šaltą namuką, kuriame praleidau tiek daug laiko, o šį kartą užsukau su komanda tik pasiimti anspaudo bei prisiminti kaip atrodė žvejų lempa, kurią žvejai plaukdami į jūrą dėdavo laivo priekyje. Kita stotelė po Šilutės buvo Uostadvaris, kuriame taip pat stovi gana senas, „vidinių“ vandenų švyturys. Šioje stotelėje skaičiavome langus ir ieškojome frazės. Ir galiausiai po Uostadvario mūsų laukė paskutinė tikslas – surasti Rusnės miestelio seniūnę ir gauti iš jos antspauduką.

Smagu, kad po tokių smagių lakstynių ne tik spėjome šį bei tą sužinoti, prisiminti, tačiau ir įsigyti skanios šviežios žuvies. Šalia „darbo“ atradom laiko ir malonumams 🙂 Finišavus ir pridavus užduočių aplanką starto vietoje, malonumai tęsėsi. Gardūs pietūs „Biskvite“ ir puiki kava senamiesčio kavinukėje. Ko dar gali norėti tokią lietingą dieną!

Apdovanojimai? Kaip gi tokia smagi veikla liks be apdovanojimų. Ačiū VšĮ „Jūros šventės“ už tokią smagią, šiltą pramogą. 12-uoju numeriu pasipuošusi A.L.L. komanda finišavo 12 – ta. Manau tai puikus rezultatas, kuriuo tikrai galima didžiuotis. Išmėginome savo jėgas, gavome diplomą, paplojome konkurentams ir sužinojome, kad kitais metais “Švyturių ralis” vėl startuos.

Ačiū visai 12-ai komandai, Arvydui, Monikai ir Edgarui už puikiai praleistą dieną!

146un75

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide