Tortas suvalgytas, apdovanojimai išdalinti…

Šiandien antradienis. Už lango „lietuviška“ vasara. Tokios vasaros ypatumus puikiai iliustravo klubietės Vitalijos žodžiai: „važiuojant į gamtą teko pasiimti rūbų šiltam orui, šaltam ir „per viduriuką““. Tačiau nežinia dėl orų nesutrukdė klubo nariams ir svečiams aktyviai ir turiningai praleisti savaitgalį prie Platelių ežero esančioje stovyklavietėje „Paežerė“, švenčiant klubo penkerių metų gimtadienį. Beje, šventė buvo triguba – be klubo gimtadienio dar šventėm klubiečio Kęstučio gimtadienį ir sekmadienį laukė A.L.L. taurės apdovanojimai ant Platelių ežero.

Šeštadienio vidurdienį visa delegacija susirinko prie Žemaitijos nacionalinio parko Platelių lankytojų centro. Centro darbuotoja mielai supažindino su neseniai įrengta nauja vidaus ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“. Ekspozicija nepaliko nei vieno abejingo. Kiekvienas rado sau užsiėmimą – kas uostė gyvosios gamtos kvapus ir bandė atspėti tikrąjį to kvapo šaltinį, kas per padidinamąjį stiklą tyrinėjo vabzdžius, o kas bandė suporuoti žemaitiškus žodžius su bendrinės kalbos žodžiais. Po tokios smegenų mankštos norėjosi tiesiog pasigrožėti Platelių apylinkėmis. Šiam tikslui puikiai pasitarnavo ant Cidabro kalno esantis Siberijos apžvalgos bokštas. Prieš akis atsivėrė Platelių ir Beržoro ežerai, Siberijos pelkė, Beržoro kaimas, Pietinė Platelių miesto dalis ir Liepijų miškas.

Ankstyvą popietę sveikinomės su stovyklavietės šeimininkais. Kaip tikri stovyklautojai, pirmiausiai pasistatėme palapines ir pasiruošėme gausias malkų atsargas, kad užtektų naktiniam pasisėdėjimui prie laužo ir dar kitai dienai. Koks klubo gimtadienis be žaidimų. Klubo pramogų titanų duetas Viktorija ir Kęstutis pasirūpino, kad gera nuotaika ir juokas būtų nuolatinis stovyklautojų palydovas. Žaidimai padėjo geriau pažinti savo pojūčius (ieškojom daiktų užrištomis akimis), lavinti taiklumą (futbolo kamuoliu bandėm pataikyti į stovintį mineralinio butelį) ir komandinio žaidimo įgūdžius. Gitara, dainos prie laužo, įdomios istorijos ir juokas… atrodė, kad niekas neprivers mus užsidaryti savo palapinėse. Naktinis lietus viską sustatė į savo vietas.

Ankstyvas sekmadienio rytas, puiki nuotaika ir žinojimas, kad šiandien laukia ant laužo virta daržovių sriuba ir pasiplaukiojimas katamaranu, ant kurio denio iškilmingai bus apdovanoti A.L.L. taurės nugalėtojai – toks sekmadienio planas greitai pakėlė net didžiausiu miegalius. Gamtos sąlygomis virta sriuba turėjo didžiulį pasisekimą tiek tarp klubiečių, tiek tarp stovyklos kaimynų. Puikus būdas susipažinti su tave supančiais stovyklautojais ir įgyti dar didesnį stovyklavietės šeimininkų pasitikėjimą. Prieš išvykstant visi spėjo susidėti dar sausus daiktus. Kaip tikri stovyklautojai, stovykloje palikome tik savo pėdas.

Rodos lietutis kaupiasi. Sekmadienio popietė nieko gero nežadėjo, tačiau pasirodė, kad klubiečiai fiziškai ir psichologiškai pasiruošę gamtos išdaigoms. Visi vienbalsiai nusprendėme, kad plaukiame per lietų. Kaip tarėm, taip ir padarėm. Kas pasislėpė po stogu, o kas po turimais lietsargiais ir apsiaustais nuo lietaus. Toks jausmas, kad lietaus net nebuvo. Katamaranas lėtai skrodė Platelių ežero vandenis. Jautėsi lengvas nuovargis ir noras tiesiog atsipalaiduoti ir grožėtis atsiveriančiais vaizdais. Netrukus ant stalo stovėjo gražuolės apdovanojimų taurės. Pagrindinis sekmadienio akcentas – A.L.L. taurės apdovanojimai, artėjo.

A.L.L. taurė prasidėjo šių metų pradžioje ir baigėsi birželio mėnesį. Ją sudarė septyni etapai (šaudymas tire, boulingas, smiginis, badmintonas, kartingai ir kt.), kuriuose varžėsi klubo nariai atskirose, merginų ir vaikinų įskaitose. Apdovanojimų ceremonijai dirigavęs klubo pirmininkas Edgaras pasidžiaugė, kad kovos buvo labai atkaklios ir tik paskutinio etapo rezultatai viską sustatė savo vietas. Netrukus nugalėtojai jau laikė taures savo rankose, pozavo fotografui, dalino interviu žurnalistams ir džiaugėsi ant kranto laukusių gerbėjų dėmesiu.

Truputi pailsėsim ir jau šį savaitgalį nuolatiniai klubo žygeiviai šturmuos 38 km pėsčiųjų žygyje Žemaitijos piliakalniais ir kūlgrindomis. LikusiejiDSC_3683 pradės pasiruošimą „Drakonų kovoms“ per Jūros šventę. Aktyviai ir turiningai leidžiantys laisvalaikį. Tai mes – Asociacija Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubas A.L.L.

 

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide