Turistinių žygių organizavimo ABC: kaip tinkamai pasiruošti žygiui

vadovaiA.L.L. klubas savo gyvavimą pradėjo nuo pėsčiųjų žygio pajūriu. Klubo logotipe vaizduojamas veržlus žygiuojantis stilizuotas žmogutis. Klubo narių tarpe turime patyrusių žygeivių, skautų, kurie šia sritimi domisi ne tik laisvalaikiu, bet ir profesinėje srityje. Todėl natūralu, kad suderinę savo pomėgius su darbu, klubo senbuviai Edgaras ir Tomas klubo narius, Klaipėdos universiteto, Rekreacijos ir turizmo katedros studentus ir visus besidominčius turistiniais žygiais pakvietė į žygių organizavimo pradžiamokslį pranešimą – seminarą.

 

Veikla: Pranešimas „Turistinių žygių organizavimo ABC: kaip tinkamai pasiruošti žygiui“

Data: 2015 03 03

Laikas: 18:00 – 20:00

Vieta: Klaipėdos universiteto, Sveikatos mokslų fakulteto 313 auditorija

Pranešimo lektoriai:

Edgaras Vaškaitis – Klaipėdos universiteto, Rekreacijos ir turizmo katedros lektorius, kvalifikuotas gidas ir kelionių vadovas, Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubo A.L.L. įkūrėjas ir prezidentas. Edgaras Vaškaitis yra daugiau nei 100 ekskursijų, kelionių, žygių, stovyklų ir kitų aktyvaus laisvalaikio formų veiklų vadovas, organizatorius, kuratorius ar dalyvis.

Tomas Kasperaitis – Klaipėdos universiteto, Rekreacijos ir turizmo katedros asistentas mokomosios praktikos klausimais, Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubo A.L.L. valdybos narys. Tomas Kasperaitis turi beveik 20 metų skautavimo patirtį, skauto vyčio laipsnį, specializuojasi aplinkai draugišku stovyklaviečių įrengimu ir tinkamo žygiams maisto ruošimu.

Dalyviai: A.L.L. klausytojai – Aurimas, Darius, Edita,  Kęstutis, Vilius, Viktorija, Žydrūnas. Kiti klausytojai: 16 Rekreacijos ir turizmo pirmo kurso studentų, 3 kitų kursų Rekreacijos ir turizmo studentai, 4 miestiečiai

DSC_0788Pranešimas buvo orientuotas į pirmo kurso studentų pasiruošimą praktiniams  žygiams.  Žygių naujokai, dažnai daro daug klaidų, todėl šiuo pranešimu buvo stengtasi akcentuoti svarbiausius dalykus ruošiantis žygiui. Lektoriai ne tik pateikė daug naudingų patarimų, tačiau papasakojo apie žygiuose naudingą inventorių, stovyklaviečių įrengimo ypatumus, maisto gaminimą gamtoje ir daugelį kitų aspektų. Ką sužinojo naudingo šiame pranešime pasakoja pirmakursiai.

Agnė Jokubaitytė

2015 m. kovo 3 d. (antradienį) 18.00 val. Klaipėdos universiteto, Sveikatos mokslų fakulteto 313 auditorijoje vyko seminaras, kurio tema: Turistinių žygių organizavimo ABC: kaip tinkamai pasiruošti žygiui? Į šį renginį buvo kviečiami studentai, absolventai ir visi besidomintys, kuriems patinka aktyvus poilsis gamtoje. Seminarą vedė rekreacijos ir turizmo katedros dėstytojai – Edgaras Vaškaitis ir Tomas Kasperaitis, kurie pristatė kaip tinkamai pasiruošti žygiui.

DSC_0745Iš viso seminare buvo pristatytos šešios temos, kurių metu buvome supažindinti ne tik kokia apranga ir avalynė yra geriausia bei patogiausia įvairių žygių tipams, bet ir kaip teisingai reikia pasirinkti žygio inventorių. Taip pat gavome patarimų kaip reikia įkurti laužavietę, koks maistas yra geriausias žygio metu bei daugelį kitų naudingų patarimų. Viso seminaro metu tvyrojo gera nuotaika.  Buvo kviečiami savanoriai, kuriem buvo siūloma išmėginti  tinkamai užsidėti kuprinę, taip pat rodoma kaip pasiruošti baidarių žygiui, sudedant daiktus į vandeniui atsparų maišelį.

Pasibaigus seminarui visi rekreacijos ir turizmo pirmo kurso studentai buvo patenkinti ir daugelis sakė, jog net nepajuto, kaip prabėgo seminarui skirtas laikas. Tikimės, jog įgytas teorines žinias bei dėstytojų patarimus sėkmingai panaudosime praktiškai, savo organizuojamų žygių metu.

Gabrielius Kudrauskas

DSC_0728Dviračių žygis: reikalingiausi daiktai kelnės su paminkštinimu, maikutė sugeriančia drėgmę, liemenė su atšvaitais. Apsirengti taip ,kad oras tarp drabužių cirkuliuotu.

Baidarių žygis: reikalingiausi daiktai: 1) akiniai nuo saulės 2) kremas nuo saulės 3) kremas nuo vabzdžių 4) apsiaustas nuo lietaus 5) būtiniausi drabužiai 6) kepuraitė nuo saulės 7) lengva avalinė 8) maistas ir gėrimas 9) peilis 10) įrankiai 11) termosas 12) šiukšlių maišai 13) vaistinėlė

Baidarėse būtina mūvėti pirštines, kad irklai nenutrintu pirštų.

Pėsčiųjų žygis: apranga laidi orui, batai vienu dydžiu  didesni su storesniu padu. Turinys kuprinėje miegmaišis, kilimėlis, degtukai (atsparūs drėgmei) ,gertuvė 1l vandens, peilis, katiliukas 2l talpos, indų rinkinys, higienos priemonės, įrankių rinkinys, žibintuvėlis (atsarginiai elementai), kompasas, virvės (5-7mm), +drabužiai ,+maistas. Į kuprinę daiktai dedami tokia tvarka: apačioje nereikalingiausi, viduryje nereikalingi, viršuje reikalingiausi daiktai.

Stovyklaviečių rengimas – palapinė statoma aukščiausioje vietoje, palikus stovyklavietę draudžiama palikti šiukšles.

Seminaras suteikė studentams puikią informaciją, kaip pasiruošti žygiui.

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide