Vinetu kaimas

Veikla: Vinetu kaimas

Data: 2013-06-21

Dalyviai: Agnė, Artūras, Aurimas, Edgaras, Julija, Kęstutis, Raimonda, Sandra, Sigita, Viktorija, Tomas, Žydrūnas.

Svečiai: Edita, Vidas.

Ir kas gi vaikystėje nenorėjo pajusti ką reiškia nors trumpam pabūti indėnu…. Šitokį savotišką malonumą klubas A.L.L. galėjo patirti gana karštą birželio dieną išbandydamas indėnišką pirtį INIPI greta Kretingos įsikūrusiame Vinetu kaime. Kartu išbandant pirtį, šiek tiek plačiau sužinoti apie indėnų tradicijas, pamatyti puikiai įrengtą, indėnišką kultūrą puoselėjančią pramogų zoną. Gal ir keistoka eiti pirtintis karštą dieną, tačiau tai savotiška pramoga ir karštą dieną. Po sunkios savaitės, penktadienį tai buvo puiki atgaiva kūnui ir sielai, nuostabi savaitgalio pradžia. Manau ne mažu išbandymu buvo iškęsti tą indėnišką karštį tokioje mažoje pirtelėje, o neiškentus karščio – išbandyti šalia esančias pramogas: supynes, tinklinio aikštelę, ką jau kalbėti apie Dangės upės vėsinamą gaivą. Viliuosi, kad tai ne paskutinis klubo apsilankymas šioje vietoje. Juk išbandėme tik vieną pramogą iš daugelio…

Aurimas

Karštą, vasarišką dieną visi susirinkę patraukėme link Vinetu kaimo. Vinetų kaimas – autentiška šiaurės Amerikos indėnų stovyklavietė. Vos atvažiavus į kaimą, iškart į akis krito autentiškos indėnų palapinės. Man asmeniškai, tokias autentiškas palapines teko pirmąkart matyt ir, aišku, galimybė iš arti apžiūrėt. Pagrindinis kelionės tikslas buvo išbandyt indėnišką pirtelę. Tad kol pirtelė buvo ruošiama daugelis iš mūsų leido laiką tinklinio aikštelėje. Prieš einant į pirtelę visi buvome supažindinti su indėniškos pirtelės subtilybėmis. Tad kai jau gavome teorinių žinių, atėjo laikas viską išbandyti praktiškai. Aš asmeniškai indėniškoje pirtyje neilgai teišbuvau, nes man ten tikrai buvo šiek tiek per karšta. Na o ištvermingiausi mūsų grupės nariai pirtelėje išbuvo ganėtinai ilgai. Išėję iš pirtelės turėjome galimybę apsilieti šaltu šulinio vandeniu. Apsiliejus šulinio vandeniu visas kūnas tiesiog atsigauna. Na o pabaigoje vėlgi ėjome žaisti tinklinį, kur labai daug prisijuokėme ir puikiai praleidime laiką. Visa išvyka buvo tikrai įdomi ir smagi.

Viktorija ir Žydrūnas

…Vieną vasarišką vasaros vakarą nuotaikingai nusiteikę išvykome į Vinetų kaimą. Niekada ankščiau neteko jame lankytis, tačiau vakaras ten, paliko daug teigiamų ispūdžių (Kur gera kompanija, ten puiki ir nuotaika :)). Jau vien tai, kad teko pabūvoti netradiciškoje pirtyje ir „sveikinti“ dangų buvo smagi patirtis. Kas asmeniškai buvo sudėtingiau man, tai pirtyje sėdint  išlaikyti ramybę ir tylą ritmingai mušant bugnelį( Pleputė negali neplepėti :). Taip pat esame patenkinti, kad pagaliau atidarėme tinklinio sezoną. Veiklą Vinetų kaime įvertinam-10. Ačiū Agnei už pasiūlymą ir organizavimą. Buvo smagu..

Vitalija

Puikų birželio 21 d vakarą, po darbų susiruošėm į Vinetu kaimą. Norėjom jėgas atgauti indėniškoje pirtyje Inipi. Pirma mintis šovusi į galvą:  ką galima veikti pirtyje birželio mėnesį, kai lauke jautiesi kaip pirtyje. Nežinau kodėl buvo parinkta ši data, bet buvo įdomi patirtis. Labai graži, neiprasta, egzotiška aplinka. Ir pati pirtis kitokia. Žema, į kurią reikia įeiti keliais, viduje tamsu, visi susėdame ratu, o per vidurį įkaitinti akmenys. Išėję iš pirties, turime pakelti rankas į dangų, taip pasveikindami saulę.  Paskui galima apsipilti šaltu šulinio vandeniu, arba išsimaudyti upėje. Išbandę pirties malonumus pažaidėm tinkinį. Laikas prabėgo labai greitai. Tai puikus būdas atsipalaiduoti po savaitės darbų. Ačiū Agnei.

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide