Žygis „Dragūnų keliais“

Veikla: Žygis „Dragūnų keliais“
Data: 2014 09 06
Dalyviai: Kęstutis, Edgaras, Žydrūnas, Viktorija, Aivaras

 

Tai vienintelis visuomeninis pėsčiųjų žygis Lietuvoje leidžiantis pažinti, pamatyti ir pajausti Baltijos jūros pakrantės gamtą ir paveldą. Tai asmeninis iššūkis kiekvienam nebijančiam savomis kojomis įveikti beveik 40 km besikeičiančiais kopų takeliais ir jūros pakrante. Maršrutas sujungia LDK Butigeidžio dragūnų bataliono pirmąją ir dabartinę dislokacijos vietą. Ėjimas juo sujungia karius ir visuomenę, tradicijas ir aktyvų laisvalaikį, jaunus ir senus, įgudusius ir entuziastingus dalyvius.

10582792_849976321699747_2320354147733993894_o

EDGARAS

Dalyvauti „Dragūnų“ žygyje antrus metus iš eilės neplanavau. Neplanavau, nes tikslai šiame žygyje jau įvykdyti, o kartoti tą pačią trasą n kartų pramintais takais nelabai norėjosi. Labiausiai dalyvauti šiame žygyje troško Kęstutis, kuris turėjo savų tikslų. Jungėsi ir kiti klubiečiai, o labiausiai džiugino, jog Viktorija ir Aivaras taip pat nusprendė įsilieti į žygeivių gretas. Žinoma, tokiu atveju atsisakyti tiesiog negalėjau.

Žygis praėjo puikiai. Džiugino gražus, rudeniškai – vasariškas oras, kuris buvo gal net kiek per karštas tokiam žygiui. 36 kilometrai neatrodė baisiai. Panašus atstumas jau tapo norma kiekviename žygyje. Kitas mano tikslas – šturmuoti 50 kilometrų žymą, todėl šį žygį išnaudojau kaip puikią treniruotę. Apsiginklavęs visa žygio amunicija ir specialia programėle telefone, po žygio galėjau padaryti išsamią ėjimo analizę. Nauja buvo ir tai, kad pirmą kartą dalį žygio nusprendėme eiti kiekvienas pagal savo tempą. Jau ankstesniuose žygiuose pastebėjome, kad dalį žygio žingsniuojame su grupės vedančiaisiais. Grupės vedančiuosius aš vadinu pirmuosius 10% visų žygio dalyvių, kurie eina priekyje. Niekada nesistengiu iš žygio padaryti kažkokių mistinių lenktynių, ar „bėgti“ su pirmaisiais „lunatikais“ (o tokių vis atsiranda po kelis), kurie po žygių giriasi, kad „aplenkė“ visus (nors niekas žygiuose nesivaržo) ir nugalėjo, kur nugalėtojai yra visi finišavę 🙂 Asmeniškai labai džiugu, kad įprastas mano ėjimo tempas leidžia palaikyti pirmosios grupės temą, todėl jaučiuosi pasirengęs šturmuoti ir didesnius ateities žygių atstumus.

Finišavau patenkintas. Kiek neįprasta buvo paskutinę atkarpą žygiuoti vienam, kai nei priekyje, nei už manęs nesimatė nei vieno žygeivio. Dragūnų teritorijoje jau ilsėjosi Kęstutis, kuris taip pat išbandė savo tempą ir sulaukę kitų savo grupės žygeivių ėjome paskanauti kareiviškos košės, kuri visuomet būna gardi. Lietuvos žygeivio pase paukšteltas dar vienas štampas, kuris rodo, kad savo sąskaitoje jau turiu 332 nueitus kilometrus oficialiuose žygiuose. Nesinori daug prognozuoti, bet atrodo, kad per kelis artimiausiu metus bus pasieka ir trijų nulių zona kilometruose…

KĘSTUTIS

Praeitais metais nuo šio žygio pradėjau savo žygeivio karjerą. Šiemet vėl norėjau praeiti šį maršrutą ir pasižiūrėti, kiek esu stipresnis negu pirmą kartą.

Žygis tikrai nebuvo sunkus,  gal net vienas iš lengvesnių. Atstumas kaip ir daugelio – apie 35 km. Žygį pradėjome trise –  aš, Edgaras ir Žydrūnas. Iškarto įšsiveržėme į priekį ir neužleidome pozicijų iki pat pabaigos. Pusiaukelėje mūsų laukė Viktorija ir Aivaras, kuriems tai buvo pirmasis žygis, jie ėjo pusę trasos (Nemirseta – Klaipėda). Iš Nemirsetos pajudėjome visi kartu ir taip ėjom gal 2-3 km., paskui su Edgaru nutarėme, kad reikia eiti savo tempu, norint išbandyti save. Kaip tarėm, taip ir padarėm. Toldamas nuo mūsų grupelės žvilgčiojau atgal, kol draugų jau nebesimatė. Nebesimatė ne tik draugų, bet ir kitų žygeivių, žygiavau vienas pirmųjų.

Grįžęs į Dragūnų bataliono teritoriją skubėjau pasiimti diplomo  ir medalio, bet… Atėjau per greitai ir jie dar nebuvo paruošti. Kad laikas nenueitų veltui, nuskubėjau į valgyklą ir sukirtau grikių košės. Po 15min jau pasiėmiau savo  atlygį už sėkmingai įveiktą žygį. Sulaukiau Edgaro, kuris nebuvo stipriai atsilikęs, o tada jau laukėme ir kitų klubiečių, kurie atsiliko šiek tiek daugiau.

Žodžiu. Žygiai JĖGA! 🙂

Taip pat skaitykite...

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide